Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Ознайомлення з порядком укладання і виконання договору лізингу.

Ознайомлення з порядком укладання і виконання договору лізингу.

Назва:
Ознайомлення з порядком укладання і виконання договору лізингу.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,15 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Тема: Ознайомлення з порядком укладання і виконання договору лізингу.
Договір лізингу незалежно від терміну його дії укладається в письмовій формі.
У назві договору лізингу визначаються його форма, тип і вид.
Договором лізингу зобов’язання сторін, які виконуються сторонами інших договорів, утворюються шляхом укладання з іншими суб’єктами лізингу обв’язкових і супутніх договорів.
До обов’язкових договорів відноситься договір купівлі-продажу.
До супутніх договорів відноситься договір про залучення грошових коштів, договір застави, договір гарантії, договір поручительства та ін.
Договір лізингу повинен містити наступні істотні положення:
точний опис предмета лізингу;
обсяг прав власності, що передаються;
найменування місця і вказівка порядку передачі предмета лізингу;
термін дії договору лізингу;
порядок балансового обліку предмета лізингу;
порядок утримання і ремонту предмета лізингу;
перелік додаткових послуг, що надаються лізингодавцем на основі договору лізингу і розмір винагороди лізингодавця;
порядок розрахунків (графік платежів);
обов’язок лізингодавця або лізингоотримувача застрахувати предмет лізингу від пов’язаних з договором лізингу ризиків, якщо інше не передбачене договором.
На основі договору лізингу лізингодавець зобов’язується:
у разі здійснення фінансового лізингу придбати у певного продавця (постачальника) у власність певне майно для його передачі за певну плату або передати раніше придбане майно на певний термін, на певних умовах у якості предмета лізингу лізингоотримувачу;
виконати інші зобов’язання, що витікають із змісту договору лізингу.
За договором лізингу лізингоотримувач зобов’язаний:
прийняти предмет лізингу в порядку, передбаченому вказаним договором;
відшкодувати лізингодавцю його інвестиційні витрати і виплатити йому винагороду;
по закінченні терміну дії договору лізингу повернути предмет лізингу, якщо інше не передбачене вказаним договором лізингу, або передбачити предметом лізингу у власність на основі договору купівлі-продажу;
виконати інші зобов’язання, що витікають із змісту договору лізингу.
Лізингові операції за Законом України „Про оподаткування прибутку підприємств” від 28 грудня 1994 р. здійснюються у вигляді оперативного лізингу, фінансового лізингу, зворотного лізингу.
Оперативний лізинг — вид лізингу, при якому лізингодавець закуповує на свій страх і ризик майно і передає його лізингоотримувачу як предмет лізингу за певну плату, на певний термін і на певних умовах у тимчасове володіння і користування. Термін, на який майно передається в лізинг, встановлюється на основі договору лізингу. Після закінчення терміну дії даного договору і за умови виплати лізингоотримувачем певної суми, передбаченої договором лізингу, предмет лізингу передається лізингодавцю, при цьому лізингоотримувач не має права вимагати переходу права власності на предмет лізингу. (При оперативному лізингу предмет лізингу враховується на балансі лізингодавця).
Фінансовий лізинг — вид лізингу, при якому лізингодавець зобов’язується придбати у власність вказане лізингоотримувачем майно у певного продавця і передати лізингоотримувачу дане майно як предмет лізингу за певну плату, на певний період і на певних умовах у тимчасове володіння і к користування. При цьому термін, на який предмет лізингу передається лізингоотримувачу, близький за тривалістю з терміном повної амортизації предмета лізингу або перевищує його. Предмет лізингу переходить у власність лізингоотримувача після закінчення терміну дії договору лізингу або до його закінчення за умови виплати лізингоотримувачем повної суми, передбаченої договором лізингу, якщо інше не передбачене цим же договором.
Предмет лізингу, переданий лізингоотримувачу за договором фінансового лізингу, враховується за угодою сторін на балансі лізингодавця або лізингоотримувача.
Зворотний лізинг — різновид фінансового лізингу, при якому продавець (постачальник) предмета лізингу одночасно виступає і як лізингоотримувач.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ознайомлення з порядком укладання і виконання договору лізингу.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок