Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Адміністративне процес

Адміністративне процес

Назва:
Адміністративне процес
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,72 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Зміст
Вступ ............................................................................ 3
І. Адміністративне процес: зміст і значення.......... 4
1.1 Адміністративно-процесуальна норма................................. 4
1.2 Поняття адміністративного процесу, його ознаки.............. 5
1.3 Принципи адміністративного процесу................................. 17
1.4 Суб’єкти адміністративного процесу................................... 21
ІІ. Структура адміністративного процесу. ........... 25
2.1 Поняття провадження, його види. ...................................... 25
2.2 Стадії провадження. ............................................................. 31
ІІІ. Адміністративна юстиція. .............................. 33
3.1 Поняття адміністративної юстиції та її значення. ........... 33
Висновок . ........................................................ 36 Список використаної літератури. ......................... 37


ВСТУП
В галузі адміністративного права відбуваються значні зміни, пов’язані із здійсненням адміністративної реформи та реформи адміністративного права як самостійної галузі права. Свідченням цього є положення Концепції адміністративної реформи в України та Концепції реформи адміністративного права, яка проводиться в рамках першої. На доктринальному рівні ці питання тією чи іншою мірою розглядаються в курсовій роботі, оскільки вони мають важливе значення для формування професійної культури сучасного юриста.
В курсовій роботі максимально широко викладено поняття, значення адміністративного процесу, його структуру, функції, ознаки структурних елементів адміністративного процесу; матеріал подано з урахуванням нового законодавства України, змін і доповнень до чинного адміністративного законодавства.
У процесах поступового переосмислення ідейних цінностей і правових положень, реформування і трансформування юридичних інститутів важливе місце посідали інститути адміністративного права, а також адміністративних процесів. Метою адміністративного процесу є належне, таке, що ґрунтується на суворому додержанні законів, регулюванні діяльності всіх суб’єктів процесу на всіх його стадіях та етапах. Поняття про адміністративний процес сьогодні належить до складних теоретико-методологічних проблем, а його актуальність обумовлена новим усвідомленням регулярної ролі.
Розвиток вітчизняної юридичної науки потребує сьогодні нових методологічних засад, а на зміну звичним традиційним й установленим підходам у дослідженнях, має прийти парадигма, що повинна базуватися на врахуванні якісно нових чинників.
.
 
Й. Адміністративний процес: зміст і загальні риси.
1.1 Адміністративно-процесуальна норма
У теорії держави та права норми які встановлюють порядок застосування норм матеріального права, здобули назву процесуальних.
Отже, адміністративно-процесуальна норма – це встановлені або санкціоновані державою обов’язкові правила, відповідно до яких регламентуються порядок вирішення адміністративних справ, порядок реалі Цим нормам властиві дві основні ознаки: по-перше, вони регулюють відносини, що виникають в сфері державного управління (незалежно від того, хто є обов’язковою стороною цих відносин); по-друге, вони регулюють не всі державно-управлінські відносини, а лише ті, які виникають у зв’язку з необхідністю розв’язати конкретну справу.
Таким чином, адміністративно-процесуальна норма – це встановлене державою правило поведінки, яке закріплює порядок використання прав або виконання обов’язків передбачених у матеріальних нормах окремих галузей права у конкретній життєвій ситуації в сфері державного управління.
Виконавчо-розпоряджа діяльність адміністративних органів відіграє досить велику роль у житті суспільства опосередковує порядок вирішення широкого кола індивідуально-конкретних справ органами державного управління адміністрацією підприємств, установ, організацій.№
Значною мірою ці справи зачіпають інтереси громадян, нерідко незалежно від їх бажання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Адміністративне процес

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок