Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Перегляд судових рішень у порядку виключного провадження

Перегляд судових рішень у порядку виключного провадження

Назва:
Перегляд судових рішень у порядку виключного провадження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,60 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Перегляд судових рішень у порядку виключного провадження
Основні питання, які необхідно вивчити у процесі опрацювання теми: суть та значення стадії; підстави для перегляду судових рішень, строки і процесуальний порядок.
Рекомендована література:
Анашкин Г.З., Перлов И.Д. Возобновление дел по вновь открывшимся обстоятельствам. – М., 1982.
Блинов В.М. Возобновление дел по вновь открывшимся обстоятельствам. – М., 1968.
Рыжаков А.П. Возобновление дел по вновь открывшимся обстоятельствам. – М., 1997.
Громов Н.А. Система конституционных принципов по вновь открывшимся обстоятельствам. – Саратов, 1992.
Беднарська В.М. Перегляд судових рішень у зв’язку з нововиявленими обставинами – виняткова й окрема стадія в системі кримінального судочинства // Вісн. Верх. Суду України. – 2005. - №10. – С. 42-44.
Перегляд судових рішень у порядку виключного провадження: поняття і значення
Законом України „Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України” від 21 червня 2001 року введено в дію перегляд судових рішень у порядку виключного провадження. Цим законом замість перегляду судових рішень у порядку судового нагляду передбачений дещо інший суто судовий порядок перегляду судових рішень, які набрали законної сили.
Підстави для перегляду судових рішень в порядку виключного провадження
Підставами для перегляду судових рішень, що набрали законної сили, в порядку виключного провадження є:
нововиявлені обставини;
неправильне застосування кримінального закону та істотне порушення вимог кримінально-процесуального закону, які істотно вплинули на правильність судового рішення.
Перегляд судових рішень з підстав, передбачених у пункті 2 з метою застосувати закон про більш тяжкий злочин, збільшити обсяг обвинувачення чи з інших підстав погіршити становище засудженого, а також виправдувального вироку, ухвали чи постанови про закриття справи не допускається.
Нововиявленими обставинами визнаються:
фальсифікація доказів, неправильність перекладу, а також показань свідка, потерпілого, обвинуваченого, підсудного, висновку і пояснень судового експерта, на яких ґрунтується вирок;
зловживання прокурора, дізнавача, слідчого чи суддів під час провадження у справі;
всі інші обставини, які не були відомі суду при винесенні судового рішення і які самі по собі або разом із раніше виявленими обставинами доводять неправильність засудження або виправдання підсудного.
Фальсифікація доказів, завідомо неправильний переклад, завідомо неправдиві показання свідка, потерпілого, завідомо неправильний висновок і пояснення судового експерта, зловживання прокурорів, дізнавачів, слідчих і суддів є підставами для перегляду судових рішень, що набрали законної сили, в порядку виключного провадження лише в тому разі, коли вони встановлені вироком, що набрав законної сили, а при неможливості постановлення вироку - матеріалами розслідування.
Строки перегляду судових рішень в порядку виключного провадження
Перегляд виправдувального вироку, ухвали чи постанови про закриття справи за нововиявленими обставинами допускається лише протягом встановлених законом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності і не пізніше одного року з дня виявлення нових обставин.
Днем виявлення нових обставин є день набрання законної сили вироком суду щодо свідка, потерпілого, судового експерта, перекладача у зв’язку з дачею ними завідомо неправдивих показань, завідомо неправильного висновку, пояснень чи перекладу, щодо прокурора, дізнавача, слідчого, судді у зв’язку з допущеним ними зловживанням, а також щодо інших осіб у зв’язку з фальсифікацією ними доказів, а при неможливості постановлення вироку - день складання прокурором за матеріалами розслідування висновку про наявність нововиявлених обставин.
Днем виявлення нових обставин у вигляді дій певних осіб, які не підпадають під ознаки злочинів, а також інших обставин є день складання прокурором висновку про підтвердження таких обставин матеріалами розслідування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Перегляд судових рішень у порядку виключного провадження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок