Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Українська центральна рада: воєнна політика та військове будівництво (1917-1918 рр.)

Українська центральна рада: воєнна політика та військове будівництво (1917-1918 рр.)

Назва:
Українська центральна рада: воєнна політика та військове будівництво (1917-1918 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,44 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Українська центральна рада: воєнна політика та військове будівництво (1917-1918 рр.)


Після Лютневої революції в Росії і повалення самодержавства війна з державами Центрального блоку тривала і далі. На території України розміщувались Київський і Одеський військові округи, що були тилом Південно-Західного фронту, який простягався від Пінська до Румунії на 615 км, та Румунського фронту, завдовжки 460 км. У складі обох фронтів налічувалось 4,5 млн військовослужбовців. Був ще Чорноморський флот, який налічував понад 40 тис. моряків. Отож майже вся територія України перебувала у фронтовій або прифронтовій зоні.
Внаслідок з революції у Росії в ході демократизації армії у військових частинах, на флоті на весну 1917 р. було створено близько 20 тис. солдатських, офіцерських та суднових комітетів і рад (4, с. ).
У складі російських армій, які воювали з державами Центрального блоку, налічувалось близько 3 млн українців, більшість з яких покладала великі надії на революційні події, сподіваючись, що вони відкриють шлях до самовизначення пригнічених націй. Вони покидали царську армію, яка розвалювалась, і, приїжджаючи на Україну, приносили звістки про революційні події в Росії, ставали ініціаторами революційних виступів робітників та селян. Народ розганяв стражників та урядників, приставів, земських начальників, скликались сільські сходи, міські збори, створювалися комітети та ради. Активну участь у розгортанні руху брала інтелігенція, яка вимагала досягнення національно-територіальної та культурної автономії, відродження української мови, українізації школи, державних та громадських установ і організацій.
4 березня 1917 р. у Києві, як відомо, виникла і розгорнула активну діяльність Українська Центральна Рада, яку очолив М. Грушевський. 7 березня було створено Президію у складі 10 чол. Але ні УЦ Рада, ні її Президія військовими проблемами тоді не цікавились, готуючись, головно, до скликання 6-8 квітня загальноукраїнського з’їзду (конгресу).
Військовики, яких у Києві було чимало, діяли самочинно. Отож, 9 березня тут відбулись перші збори українських офіцерів і солдатів, які проголосили себе Установчою військовою радою і висунули до Тимчасового уряду вимогу повернути Україні її автономію, як це було зроблено 7 березня стосовно Фінляндії. 11 березня на Військовому вічі, що зібрало понад тисячу осіб, це рішення затвердили, ухвалили створити першу українську військову частину – "охочекомонний полк" [1, с. ].
У другій декаді березня було створено Товариство українського військового клубу ім. Гетьмана Павла Полуботка, прийнято статут клубу, та обрано Раду у складі 24 членів і 12 кандидатів. Тоді ж заснували Український організаційний військовий комітет на чолі з полковником Глинським. Заступником – полковник П. Волошин, члени президії – капітан Гоц, підпоручик – М. Міхновський, прапорщик – В. Павелко). Цей клуб та комітет у подальшому відіграли велику роль у справі українізації війська.
У ці дні у багатьох містах України відбувалися військові віча, ухвалювали рішення про необхідність створення українських збройних сил.
Вагомим результатом діяльності військового комітету стало утворення у квітні першого українського полку ім. Б. Хмельницького, у який записалось 3574 вояків. Командиром було спочатку обрано штабс-капітана Д. Плутника-Гребенюка, а через кілька тижнів полк очолив підполковник Ю. Капкан.
Виникли український військовий клуб у Москві, Українська фронтова рада у Менську, Українська військова рада в Одесі та інших містах. Відтак дедалі гостріше відчувалася потреба у єдиному центрі, який взяв би на себе створення української армії. Мова про необхідність створення Генерального військового комітету при Центральній Раді йшла на Першому Всеукраїнському з’їзді у Києві (6-8 квітня 1917 р.). На ньому, до речі, обрано склад УЦ Ради з 115 членів, яка стала офіційним представницьким органом усього українського народу, його національно-політичним центром [4, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Українська центральна рада: воєнна політика та військове будівництво (1917-1918 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок