Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Фінансова діяльність держави та органів місцевого самоврядування

Фінансова діяльність держави та органів місцевого самоврядування

Назва:
Фінансова діяльність держави та органів місцевого самоврядування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,78 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Фінансова діяльність держави та органів місцевого самоврядування


План
Зміст та методи фінансової діяльності Української держави.
Фінансова система України та її склад.
Система і правове положення державних органів, які здійснюють фінансову діяльність. Фінансова діяльність органів законодавчої влади.
Фінансова діяльність органів державної виконавчої влади, їх класифікаційна характеристика. Система фінансово-кредитних органів України.
Фінансова діяльність органів місцевого самоврядування в Україні.


Зміст та методи фінансової діяльності Української держави.
Однією з базисних категорій фінансово-правової науки, є категорія «фінансова діяльність держави». Саме через неї дається визначення предмету фінансового права, на її основі будуються інші фундаментальні категорії фінансово-правової науки.
Мета фінансової діяльності держави зумовлена її фінансовими потребами і вона досягається тільки через покриття всіх фінансових витрат держави. Це передбачає: по-перше, збір державою грошових коштів у свої фінансові фонди; по-друге, розподіл їх у відповідності з потребами на основі конкуренції державних пріоритетів; по-третє, безпосереднє використання зібраних грошових коштів для реалізації державних завдань. Держава і державні організації мають можливість забезпечувати себе коштами, використовуючи прерогативи публічної влади, зокрема, примус, що є їх виключним привілеєм. Крім цього, держава використовує такі фінансові інститути які, власне, покликані для того щоб забезпечувати її коштами. Йдеться, зокрема, про податки, збори, неподаткові платежі, штрафи, повернення наданих позик, прибутки від державного майна, та окремих видів діяльності, а також суми державних позик.
Проте сьогодні, в результаті відповідних трансформацій та реформ є потреба виходити за рамки поняття «державних фінансів». Мова йде про те, що сьогодні існують публічні за своєї природою, але не державні за фор-мою власності фонди коштів органів місцевого самоврядування. Відповідно відбулися перегляд у розподілі повноважень між державою та органами місцевого самоврядування. Наступною суттєвою структурною зміною стала поява на основі нових законів України публі-чних за своєю природою, але недержавних за формою власності фондів коштів соціального призначення - спочатку солідарного типу, а потім і накопичувального. Ці обставини змішують нас до введення такого поняття як публічні фінанси. І власне фінансова діяльність держави зосереджується довкола публічних фінансів.
Отже, фінансова діяльність держави це правомірні дії державних органів, скеровані на мобілізацію, розподіл, перерозподіл та використання централізованих і децентралізованих фондів грошових коштів, що забезпечують практичне виконання державою своїх функцій.
Фінансова діяльність держави є видом управлінської діяльності держави і базується на тих же принципах, але здійснюється специфічними методами у певних правових формах.
Метод фінансової діяльності - це засіб, прийом, за допомогою якого уповноважений державою орган від її імені мобілізує, розподіляє і використовує фонди коштів. Критерієм класифікації методів є як правило суб’єкт, з яким держава вступає у фінансові правовідносини та конкретні умови мобілізації та розподілу фінансових ресурсів. Тому методи фінансової діяльності прийнято поділяти на такі основні групи:
1. Метод мобілізації фондів грошових коштів. Тут провідна роль належить обов’язковому методу мобілізації, який полягає у примусовому і безвідплатному вилученні грошових коштів у їх власників на користь держави. Цей метод передбачає встановлення: а) виду платежу; б) точного його розміру; в) строку платежу; г) обов’язкової погрози за порушення встановлених правил.
Найвагоміший з цього виду платежів є податок. Крім нього, обов’язків метод мобілізації передбачає державні збори, митні, дорожні платежі, штрафи та ін. Державою встановлено також обов’язкові платежі в централізовані спеціальні фонди коштів - пенсійний, соціального страхування, чорнобильський та ряд інших.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Фінансова діяльність держави та органів місцевого самоврядування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок