Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття та головні вимоги законності

Поняття та головні вимоги законності

Назва:
Поняття та головні вимоги законності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,90 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
План
Вступ.
1. Поняття та головні вимоги законності.
2. Головні завдання юридичної служби щодо дотримання законності.
3. Робота по забезпеченню законності правових документів.
4. Систематизація законодавства.
Висновок.
Література.
Вступ.
У народному господарстві і в агропромисловому комплексі, як одній із найважливіших його галу-зей, правова робота - особливий, багатоплановий вид діяльності. Яку б ділянку суб'єктів підприємницької діяльності ми не характеризували, обов'язково спираємось на поняття і ознаки юридичної особи, її праводієздатність, виникнення і припинення, класифікація, укладання господарських або трудових договорів, їх зміст та виконання, правове регулювання відно-син, банкрутства, оренди, приватизації, цін та ціноутворення, кредитно-розрахункових відносин тощо.
Таким чином, правова робота за змістом носить універсальний характер, так як вона охоплює всі сторони діяльності суб'єктів підприємницької діяльності.
Правова робота - невід'ємна частина діяльності всіх структурних підрозділів акціонерних товариств, сільськогосподарських підприємств. Найважливіше місце займає юридична служба як ведучій спеціалізований правовий структурний підрозділ. Згідно з пунктом 2 загального положення про юридичну службу, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 1995 року № 690, зазначено, що основне завдання юридичної служби – організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне додержання та запобігання невиконанню вимог актів законодавства, інших нормативних документів міністерством, підприємством, а також їх керівниками й працівниками під час виконання покладених на них завдань та функціональних обов’язків, тобто забезпечення законності.
В цій курсовій роботі ми розкриємо поняття законності та зміст роботи юридичної служби по її забезпеченню.
6
1. Поняття та головні вимоги законності.
Головна вимога законності - добре продумана система правових демократичних законів та інших нормативно-правових актів. Від якості законів залежить вся діяльність правоохоронних органів, громадських організацій, під-приємств, які засновані на різних формах власності і господарювання. Діяль-ність суду повністю залежить від якості законів.
Закони повинні бути якісні, однозначні для всіх громадян і посадових осіб.
В Україні проходить повне оновлення системи законодавства, почалась правова реформа.
Друга вимога законності - відповідність підзаконних нормативних актів законам і Конституції.
Третя вимога законності - чітке формування і закріплення компетенції, функціональних прав і обов'язків всіх державних органів та їх посадових осіб, підприємців, організацій тощо.
Законність - це є одночасно метод і режим діяльності всіх суб'єктів сус-пільних відносин. Це процес реалізації правових норм на підставі автономного, імперативного, дозволяючого методів правового регулювання. Результатом цього процесу є стан правопорядку, стан правовідносин суспільства.
Таким чином, законність - це процес діяльності держави та інших суб'єктів суспільних відносин, суть якого зводиться до трьом основних вимог:
- наявність добре продуманої системи правових законів і підзаконних нормативно-правових актів;
- точне і повне закріплення правового статусу (прав і обов'язків) всіх уча-сників правовідносин;
- точне й неухильне виконання і дотримання законів та інших норматив-но-правових актів всіма посадовими особами і громадянами.
Режим законності є необхідним елементом політичного режиму. Закон-ність безпосередньо зв'язана з відповідним режимом-дотримання і виконання демократичних правових законів.
Всі державні органи діють на підставі законів. Законність є конституційним принципом, який характеризується в таких принципах і вимогах:
принцип загальної законності - всі без винятку державні органи, зо-бов'язані дотримувати і виконувати закони;
дотримання і охорона прав громадян - одна з основних вимог законнос-ті;
верховенство права над законами і підзаконними нормативно - правовими актами - важливий принцип законності у правовій державі;
принцип єдності законності і доцільності;
невідворотність юридичної відповідальності за вчинені правопорушення - один із принципів законності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Поняття та головні вимоги законності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок