Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Кримінальна відповідальність за вимагання

Кримінальна відповідальність за вимагання

Назва:
Кримінальна відповідальність за вимагання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,41 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Кримінальна відповідальність за вимагання
ПЛАН
Вступ
Вимагання є одним із злочині в проти власності.
Злочинами проти власності називаються передбачені Кримінальним кодексом України діяння (ст. 185-198), що посягають на економічні відносини власності.
Згідно зі ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.
Право приватної власності є непорушним (ч. 4 ст. 41 Конституції України). Ст. 13 Конституції України наголошує, що держава забезпечує захист прав всіх суб’єктів права власності і господарювання.
Конституційні економічні права та свободи громадян України, їх проголошення і захист мають особливе суспільне значення, оскільки економічна свобода власності є підгрунтям політичної, національної та релігійної свободи. Людина стає особою лише тоді, коли вона є власником.
Законом України “Про власність” від 7 лютого 1991 року закріплено три рівноправні форми власності – державну, колективну і приватну (індивідуальну).
У ст. 2 цього Закону визначається, що “право власності – це врегульовані законом суспільні відносини з володіння, користування і розпорядження майном. Право власності в Україні охороняється законом. Держава забезпечує стабільність правовідносин власності. Кожен громадянин України має право володіти, користуватись і розпоряджатись майном особисто чи спільно з іншими”.
1. Поняття злочинів проти власності
Злочини проти власності – це суспільно небезпечні діяння, які порушують право власності, спричиняють майнову шкоду приватній особі, колективу або державі і вчиняються, як правило, з корисливих мотивів.
Об’єктом злочинів проти власності є право власності, відповідно до якого здійснюються володіння, користування та розпорядження майном. У правовій літературі прийнято розрізняти власність як економічну категорію і власність як категорію юридичну.
Власність, як економічна категорія – це історично обумовлена форма привласнення матеріальних благ, у якій виражені відносини між людьми та їх колективами у процесі виробництва, розподілу цих благ та обміну ними.
Суспільна сутність відносин власності полягає в тому, що власник має можливість володіти, користуватися і розпоряджатися належним йому майном, а всі інші члени суспільства зобов’язані не перешкоджати йому у його можливостях, не руйнувати їх. Саме тому держава закріплює економічні відносини власності правовими нормами – заборонами, головною з яких є норма – заповідь “не вкради”.
Охоронювані законом можливості власника володіти, користуватися та розпоряджатися належним йому майном і є об’єктом посягання злочинів проти власності. На ці можливості власника посягають всі злочини проти власності, на час чи назавжди руйнуючи (пошкоджуючи) їх.
Суспільна сутність і шкідливість злочинів проти власності полягає в тому, що вони руйнують, пошкоджують чи зовсім знищують (анулюють) економічні відносини власності, позбавляють власника можливості володіти, користуватися і розпоряджатися своїм майном. Як при викрадення, так і при знищенні майна (грошей, цінних паперів) власник на час чи назавжди втрачає свої можливості володіти, користуватися і розпоряджатися викраденим чи знищеним.
Головне в економічних відносинах власності – це належність певного фонду майна (чи певної речі) конкретній особі. Належність майна закріплює панування власника над річчю (речами), що вимагає від всіх інших дотримання і не порушування цього панування, не заподіяння йому шкоди у володінні, користуванні його майном.
Право власності лише юридично закріплює цю суспільну належність речей і охороняє (захищає) її. Тому право власності як державно-правова форма закріплення економічних відносин власності злочином не пошкоджується. Злочини проти власності права власності не порушують і не руйнують, не знищують. Право власності не може бути ні викраденим, ні знищеним. Власник завжди має право вимагати повернення йому викраденого у нього майна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Кримінальна відповідальність за вимагання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок