Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правові засади банківського кредитування. Правовий статус кредитних спілок

Правові засади банківського кредитування. Правовий статус кредитних спілок

Назва:
Правові засади банківського кредитування. Правовий статус кредитних спілок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,57 KB
Завантажень:
504
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Правові засади банківського кредитування. Правовий статус кредитних спілок


Банківське кредитування — це самостійна ліцензована підприємницька діяльність кредитних установ, яка здійснюється за рахунок залучених і власних коштів на свій ризик, що виражається в їх розміщенні на умовах оплатності, строковості і повернення, з дотриманням резервних й інших обов’язкових вимог, які забезпечують права учасників кредитування.
У широкому розумінні банківський кредит — це будь-яке зобов’язання банку надати певну суму грошей, будь-яка гарантія, будь-яке зобов’язання придбати право вимоги боргу, будь-яке подовження строку погашення боргу, яке надано в обмін на зобов’язання боржника щодо повернення заборгованої суми, а також на зобов’язання стосовно сплати процентів та інших зборів з такої суми.
Кредити можна класифікувати таким чином:
Залежно від суб’єкта кредитних правовідносин:
фінансовий кредит: а) кредит, який надається Національним банком України банкам, у тому числі ломбардний; б) міжбан-ківський кредит, який надається одним банком іншому; в) бан-ківський кредит, який надається банком фізичним і юридичним особам, у тому числі консорціумний кредит;
комерційний кредит, який надається одним суб’єктом підприємницької діяльності іншому;
споживчий кредит, який надається суб’єктом підприємницької діяльності споживачу у разі придбання товарів.
Залежно від строків користування: а) короткострокові — кредити, надані на строк до одного року; б) середньострокові — кредити, надані на строк від одного до трьох років; в) довго-строкові — кредити, які надаються на строк понад три роки.
Залежно від методу надання: а) кредити, які надаються у разовому порядку; б) кредити, надані відповідно до відкритої кредитної лінії. Кредитна лінія — згода банку надати кредит у майбутньому в розмірах, які не перевищують заздалегідь обумовлені розміри за певний відрізок часу без проведення додаткових спеціальних переговорів; в) гарантійні — кредити із заздалегідь обумовленою датою надання, за потребою позичальника.
Залежно від ступеня забезпеченості: а) кредити, забезпечені заставою (майном, у тому числі нерухомим, цінними паперами тощо); б) кредити, забезпечені поручительством, гарантією; в) з іншим забезпеченням (ризик неповернення яких застрахований); г) незабезпечені (бланкові).
Залежно від розміру: а) великі кредити, розмір яких перевищує 10власного капіталу банку; б) середні; в) малі.
Залежно від строку погашення: а) кредити, які погашаються водночас; б) кредити, які погашаються у розстрочку; в) кредити, які погашаються достроково за вимогою кредитора або позичальника; г) кредити, які погашаються після обумовленого періоду.
Принципами банківського кредитування є:
принцип поверненості. Оскільки гроші надаються у тимчасове користування, вони повинні бути повернуті. Банк зобов’язаний вирішувати питання про стягнення заборгованості позичальника за кредитом і процентами, в разі необхідності порушувати справу про неплатоспроможність позичальника;
принцип платності, що означає оплату позичальником тимчасового користування коштами у формі процентів. Останні треба відокремлювати від пені та інших санкцій, які нараховуються за невиконання позичальником обов’язків за кредитним договором. Відповідно до ст. Закону України «Про банки і банківську діяльність» надання безпроцентних кредитів забороняється;
принцип строковості. Користування кредитом обмежується певним строком, який обчислюється з моменту зарахування коштів на поточний рахунок позичальника і закінчується зарахуванням коштів на кореспондентський рахунок банку.
До факультативних принципів банківського кредитування належать:
принцип забезпеченості. Банк має право на захист своїх інтересів, недопущення збитків від неповернення кредиту;
принцип цільового характеру кредитування. Кредит повинен використовуватись на цілі, передбачені кредитним договором.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Правові засади банківського кредитування. Правовий статус кредитних спілок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок