Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Фінансове право України як галузь національного права

Фінансове право України як галузь національного права

Назва:
Фінансове право України як галузь національного права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,83 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Фінансове право України як галузь національного права


План.
Поняття, предмет і метод фінансового права України як галузі права.
Система фінансового права.
Джерела фінансового права. Проблеми вдосконалення і систематизації фінансового права України.


Поняття, предмет і метод фінансового права України як галузі права.
Визначення предмета фінансового права вимагає по-перше визначення характерних ознак і особливостей суспільних відносин, що регулюються нормами фінансового права; по-друге, умов та обставин що передбачають необхідність виділення його в самостійну галузь а також відмежування його від інших галузей. Ці питання можна розглядати через співвідношення фінансової діяльності держави, публічних фінансів і фінансового права.
Предметом фінансового права є не сама фінансова діяльність, а ті відносини, які виникають в процесі її здійснення. Ці відносини являються однією з форм економічних відносин, які вже будучи врегульовані нормами права, стають правовідносинами. Таке співвідношення породжує критерій виділення певної сукупності норм в самостійну галузь права за предметом правового регулювання.
Суспільні відносини, що складають предмет фінансового права, характеризуються рядом ознак, що виділяють їх в однорідну групу:
Регулює суспільні відносини, що виникають в сфері публічних фінансів та фінансової діяльності уповноважених органів і повязані з організуючою роллю самої держави по розподілу і перерозподілу національного доходу з метою утворення необхідних фондів. Поза цією сферою фінансове право не регулює відносини. В цих відносинах завжди виявляється владно-організуюча роль держави.
Обєктом фінансових відносин завжди є гроші чи грошові зобовязання, тому ці відносини є владно-майновими.
У фінансових відносинах інтереси держави представляють органи наділені нею владними повноваженнями. Проте, не всі грошові відносини, в яких беруть участь органи держави з владними повноваженнями є фінансовими. (н-д внески в Ощадбанк; адмінштраф). Фінансова діяльність держави настільки багатогранна, що всередині неї виникає необхідність регулювання деяких сторін відношення іншими галузями права (цив., адмін).
Фінансове право регулює відносини що виникають при побудові бюджетної системи, розподілі доходів та видатків між її ланками, складанні, розгляді, затвердженні і виконанні бюджету та звіту про його виконання; збиранні обовязкових платежів та податків з підприємств, організацій різних форм власності та населення, фінансуванні та кредитування; державному страхуванні; бюджетних позиках; регулюванні грошової системи; розрахункових та валютних операціях.
Тобто предметом фінансового права є фінансові відносини, що виникають в процесі фінансової діяльності держави, органів місцевого самоврядування та публічних фінансів. Вони характеризуються тим, що створюються державою, існують за участі самої держави, підтверджуючи виключну роль держави в розподілі національного доходу і в утворенні державного фонду грошових коштів, необхідних державі для виконання своїх функцій. Йдеться про ту частину фінансових відносин, яка входить до поняття державних фінансів.
Сьогодні існує чітка тенденція розглядати предмет фінансового права через категорію «публічні фінанси». Тобто предметом фінансового права є суспільні відносини, які пов’язані із задоволенням усіх видів публічного інтересу і виникають у процесі утворення, управління, розподілу (перерозподілу) та використання публічних фондів коштів, а також здійснення контролю за цим процесом.
Публічні фонди держави:
1) Державний бюджет України, зокрема кошти спеціального фонду Державного бюджету України, серед них –Фонд України соціального захисту інвалідів, що формується та витрачається відповідно до Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів”;
2) державні позабюджетні фонди, а саме: Пенсійний фонд України; Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, інші позабюджетні грошові фонди, кошти яких є державною власністю та які утворено відповідно до законодавства;
3) спеціальні фонди грошових коштів і резерви Національного банку України та інших кредитних організацій, які засновані на праві державної власності;
4) фонди коштів державних підприємств, установ та організацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Фінансове право України як галузь національного права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок