Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття громадянства, способи набуття і втрати громадянства

Поняття громадянства, способи набуття і втрати громадянства

Назва:
Поняття громадянства, способи набуття і втрати громадянства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,18 KB
Завантажень:
549
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Поняття громадянства, способи набуття і втрати громадянства
План
1. .Поняття громадянства, способи набуття і втрати громадянства
2. Загальна характеристика інституту прав і свобод громадян
Поняття та джерела прав людини.
Еволюція прав людини. 
Правовий статус особи включає сукупність прав і свобод людини та громадянина, відображених у нормах усіх галузей чинного права.
Основи правового статусу особи – конституційно закріплені права і свободи. Вони становлять відносно невелику частину всіх прав і свобод.
Причини, з яких одні права закріплюються конституційно, а інші – у поточному законодавстві, не довільні. Можна виокремити такі фактори, від яких залежить вибір тієї або іншої форми закріплення прав і свобод:
1. Значимість цього конституційного права і цієї свободи для людини та суспільства.
Конституція закріплює права і свободи, які є життєво важливими й найбільшою мірою соціально значимі як для окремої людини, так. і в цілому для суспільства, для держави, тобто основні права і свободи.
Для людини вони є необхідними передумовами забезпечення: умов гідного і вільного існування; природного права на участь у вирішенні питань устрою та управління тим суспільством, членом якого вона є; економічних і соціальних умов, необхідних їй для задоволення життєвих матеріальних і духовних потреб.
Для держави, суспільства значимість конституційного закріплення прав і свобод виражається в тому, що саме їхня реалізація необхідна для втілення в життя сутнісних властивостей держави як демократичної та правової.
Крім того, саме існування держави, суспільства забезпечується сукупною діяльністю людей у всіх сферах їхньої життєдіяльності – політичній, економічній, духовній. Так, без реалізації права на свободу підприємництва не могло бути створене економічне середовище, без реалізації виборчих прав громадян – неможливе формування структур управління суспільством.
Тому основні права і свободи не лише визнаються державою, а й захищаються нею як необхідна умова свого існування.
2. Споконвічний або похідний характер належності людині певного права і свободи. Конституції демократичних держав установлюють, що основні права і свободи людини невідчужувані й належать кожному від народження. Саме такого роду права і свободи закріплюються конституційно.
3. Основним правам і свободам притаманні особливі юридичні властивості, специфіка їхньої реалізації, а саме:
а) конституційні права і свободи становлять ядро правового статусу особи, лежать в основі всіх інших прав і свобод, що закріплюються в інших галузях права. Наприклад, усі права, що випливають із норм трудового права, ґрунтуються на конституційних положеннях про працю; права, закріплені в нормах галузі права соціального забезпечення, – на відповідному конституційно закріпленому праві. Усі права і свободи громадян у тій або іншій сфері життя похідні від основних прав і свобод, тому останні є головними в характеристиці правового становища особи;
б) основні права і свободи адресовані найширшому колу суб'єктів. Вони закріплюються за кожною людиною і громадянином або за кожним громадянином. Усі інші (неосновні) права і свободи, установлювані нормами інших галузей права, узгоджуються з різними статусами особи – робітників та службовців, власників майна, наймачів житлової площі, покупців, позивачів, відповідачів та ін.;
в) характерною рисою основних прав і свобод є їхня загальність. Вони рівні та єдині для всіх без винятку, відповідно для кожної людини, для кожного громадянина. Визнаючи те або інше право основним, держава виходить із можливості здійснення його всіма. Цим обумовлюється процес розширення основних прав і свобод у світі, створення відповідних соціально-економічних передумов;
г) основні права і свободи громадян відрізняються від інших прав і свобод підставою виникнення. Єдиною такою підставою є належність до громадянства певної держави. Вони не пов'язані зі здійсненням громадянином своєї правосуб'єктності і є у кожного громадянина як суб'єкта права.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Поняття громадянства, способи набуття і втрати громадянства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок