Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Особливості застосування непрямих методів для встановлення злочинного приховування оподатковуваного доходу у США

Особливості застосування непрямих методів для встановлення злочинного приховування оподатковуваного доходу у США

Назва:
Особливості застосування непрямих методів для встановлення злочинного приховування оподатковуваного доходу у США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,50 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Особливості застосування непрямих методів для встановлення злочинного приховування оподатковуваного доходу у США


Фахівці виокремлюють декілька способів визначення сум податкових зобов’язань. Найбільш поширеним з них як в Україні, так і в зарубіжних країнах, є так званий прямий спосіб, відповідно до якого встановлюються фактичні показники конкретного платника податків, підтверджені документальним чином. Дані, наведені у документах бухгалтерського і податкового обліку, перевіряються на предмет правильності розрахунків, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів. Водночас зауважимо, що не зажди існує об’єктивна можливість встановити точну суму податкового зобов’язання із використанням прямого способу. Маються на увазі, зокрема, такі поширені на практиці випадки: суб’єкти господарської діяльності (у першу чергу – приватні підприємці) використовують не обліковану готівку при здісненні ділових операцій; документи, які відображають фінансово-господарську діяльність, знищені або приховані платником податків, або викликають сумнів щодо їх достовірності; реальні обсяги товарообігу платника значною мірою перевищують задокументовані. За таких обставин обґрунтованим виглядає прагнення нашої держави протидіяти ухиленню від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів шляхом запровадження у фіскальну практику нових заходів адміністративного та процесуального характеру, спрямованих на виявлення справжньої “картини” діяльності суб’єктів господарської діяльності. Проблема застосування непрямих методів для встановлення податкових зобов’язань є досить актуальною в Україні, особливо коли йдеться про вплив таких методів на кримінальне переслідування за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів.
На сьогоднішній день використання названих методів регламентується Законом України від 21 грудня 2000 р. із змінами № III “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, у п.п. .3.7 п. .3 ст. якого зазначається, що обвинувачення особи в ухиленні від сплати податків не може грунтуватися на визначенні податковим органом податкового зобов’язання з використанням непрямого методу до остаточного вирішення справи судом. Крім того, п. постанови Пленуму Верховного Суду України від 25 квітня 2003 р. № вказує на можливість застосування таких методів у кримінальних справах, порушених за ст. 202 і ст. 203 КК, для підтвердження певних фактичних даних. Водночас п. 21 постанови Пленуму Верховного Суду України від 8 жовтня 2004 р. № 15 “Про деякі питання застосування законодавства про відповідальність за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів”, який містить подібне роз’яснення, про непрямі методи взагалі не згадує. Така непослідовність вищої судової інстанції виглядає щонайменше незрозумілою.
У зв’язку із викладеним своєчасним вважаємо дослідження правового досвіду США з цього питання, адже відомо, що історія ефективного застосування непрямих методів у США саме у сфері кримінального судочинства нараховує не один десяток років. Тривала практика дозволила максимально вдосконалити такі способи доведення прихованого від оподаткування доходу. Непрямі методи використовуються перш за все щодо тих галузей господарства, які пов’язані з обігом значних сум готівкових коштів, де облік і контроль значною мірою ускладнені. Не викликає сумнівів, що цей підхід певною мірою спрямований і на боротьбу з “тіньовою” економікою.
У вітчизняній юридичній літературі фактично відсутні роботи, що стосуються саме порівняльно-правового аспекту тематики дослідження. Разом з тим, окремі аспекти застосування непрямих методів при розслідуванні й розгляді кримінальних справ, пов’язаних із ухиленням від сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів, в Україні досліджувались, зокрема, П. Андрушком, П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Особливості застосування непрямих методів для встановлення злочинного приховування оподатковуваного доходу у США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок