Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> СУТНІСТЬ ГРОМАДСЬКОГО КОНТРОЛЮ: СПІВВІДНОШЕННЯ ПОНЯТЬ У ТЕОРІЇ ТА ЗАКОНОДАВСТВІ

СУТНІСТЬ ГРОМАДСЬКОГО КОНТРОЛЮ: СПІВВІДНОШЕННЯ ПОНЯТЬ У ТЕОРІЇ ТА ЗАКОНОДАВСТВІ

Назва:
СУТНІСТЬ ГРОМАДСЬКОГО КОНТРОЛЮ: СПІВВІДНОШЕННЯ ПОНЯТЬ У ТЕОРІЇ ТА ЗАКОНОДАВСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,69 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 351.74
С.Ф. ДЕНИСЮК
СУТНІСТЬ ГРОМАДСЬКОГО КОНТРОЛЮ: СПІВВІДНОШЕННЯ ПОНЯТЬ У ТЕОРІЇ ТА ЗАКОНОДАВСТВІ
Проаналізовано питання, пов'язанні з визначенням сутності громадського контролю на законодавчому та теоретичному рівні.
Are taken up the questions connected to the contents and a nature of public control in domestic legislation is characterized.
Розбудова громадянського суспільства, демократизація всіх сфер суспільного життя - це стратегічна мета нашої країни, що набуває особливого значення на шляху наближення України до стандартів європейської демократії, просуванню в європейський та світовий простір.
У зв'язку з цим важливо навести міркування П. Рабіновича щодо поняття громадянського суспільства. На його погляд, "одним з найбільш плідних підходів є інтерпретація поняття громадянського суспільства крізь призму прав людини". Вказане поняття "...стосується такого суспільства, в якому кожна людина офіційно визнається юридично рівноправною як щодо всіх інших членів суспільства, так і стосовно держави та різноманітних суспільних об'єднань. Водночас поняття громадянського суспільства не пов'язується безпосередньо з юридичним громадянством людини, тобто з певним узаконеним зв'язком між нею та державою. Йдеться про, так би мовити, громадськість у загальносоціальному сенсі: громадськість як можливість бути вільним і рівним з іншими учасниками суспільного життя..." [6]. Тобто особа, її соціальні зв'язки є основою розвитку та становлення громадянського суспільства. У більшості наукових праць відзначається, що сьогодні в Україні громадянське суспільство ще не розвинене, багато його інститутів та елементів або зовсім слабкі, або ж мають асоціальний характер. На думку переважної більшості спеціалістів, у нашій країні тільки розпочинається формування громадянського суспільства, його інституційних основ.
Слід зазначити, що в наукових дослідженнях різних галузей права проблеми визначення змісту та складових громадського контролю не набули достатнього ступеню вивченості. Предмет наукового пошуку складали як загальні проблеми державного контролю, так і питання його здійснення у різних сферах суспільного життя - політичній, соціальній, економічній тощо. Питання визначення сутності та змісту громадського контролю побічно вивчались у наукових дослідженнях, присвячених формуванню громадянського суспільства.
Таким чином, необхідність дослідження проблеми визначення особливостей громадського контролю, вдосконалення правового регулювання обумовлена як недостатнім теоретичним доробком, так і впливом цього явища на побудову громадянського суспільства.
Давати визначення громадському контролю так само важко, як і будь-якому іншому суспільному явищу, що перебуває в стані розвитку, однак дослідження вимагає принаймні перерахування та певного аналізу існуючих визначень громадського контролю в законодавстві та теорії.
Що стосується законодавства, то Конституційною основою для громадського контролю є: ч. 2 ст. 6, ч. 2, 3 ст. 34, ст. 40, ч. 2 ст. 55, п. п. 4, 10, 11, 13, 17, 33, 34 ч. 1 ст. 85, ст. 86, ст. 87, 97, 101, 102, п. п. 8, 16, 30 ст. 106, ст. 111, п. п. 3, 4 ст. 121, ст. 147, ст. 150 - 152 Конституції України. Нормативного закріплення окремі аспекти знаходять у Регламенті Верховної Ради України, Законах України "Про статус народного депутата України", "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини", "Про звернення громадян", "Про інформацію", "Про об'єднання громадян", "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", "Про основи національної безпеки України", "Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави".
Закон України "Про основи національної безпеки України" в п. 6 ст. 5 серед принципів забезпечення національної безпеки виділяє - демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією та іншими структурами в системі національної безпеки. Ст. 1 Закону України "Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави" визначає цивільний демократичний контроль - як комплекс здійснюваних відповідно до Конституції і законів України правових, організаційних, інформаційних заходів для забезпечення неухильного дотримання законності і відкритості в діяльності всіх складових частин Воєнної організації та правоохоронних органів держави, сприяння їхній ефективності, дієвості і виконанню покладених на них функцій, зміцненню державної та військової дисципліни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: СУТНІСТЬ ГРОМАДСЬКОГО КОНТРОЛЮ: СПІВВІДНОШЕННЯ ПОНЯТЬ У ТЕОРІЇ ТА ЗАКОНОДАВСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок