Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Інформаційна безпека: проблеми боротьби з кібер-тероризмом

Інформаційна безпека: проблеми боротьби з кібер-тероризмом

Назва:
Інформаційна безпека: проблеми боротьби з кібер-тероризмом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,73 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Інформаційна безпека: проблеми боротьби з кібер-тероризмом


Останнім часом поняття кибер-тероризма перетнуло межі фантастичних романів і широко обговорюється в засобах масової інформації. Загроза тероризму в Інтернеті виявилася більшою, ніж очікувалося, масштабів, а функції кiбер-тероризмy неймовірно розширилися через тотальне поширення Інтернету. Кібер-тероризм є серйозною соціально-небезпечною загрозою для людства, у порівнянні, навіть, з ядерною, бактеріологічною і хімічною зброєю, причому ступінь цієї загрози через свою новизну, не до кінця ще усвідомлений і вивчений. Досвід, що є у світової спільноти у цій сфері, зі всією очевидністю свідчить про безперечну уразливість будь-якої держави, тим більше, що кібер-тероризм не має державних кордонів; кібер-терорист здатний в рівній мірі загрожувати інформаційним системам, розташованим практично в будь-якій точці земної кулі[1].
При цьому, на відміну від інших форм комп'ютерних злочинів, вказані дії переслідують наступні цілі: чинення тиску на органи влади, змушування їх до прийняття вигідних для терористів рішень; дестабілізація суспільно-політичної обстановки шляхом залякування населення або посягання на особисту безпеку державного або громадського діяча; ускладнення міжнародних відносин, як наслідок використовування ними транспортних засобів, ліній зв'язку і банків даних.
Та все ж єдиного визначення, закріпленого на законодавчому рівні, поки не існує. Складнощі у визначенні поняття «кібер-тероризм» пов'язані також і з тим, що деколи дуже складно виокремити кібер-тероризм від акцій інформаційної війни і інформаційної зброї, від злочинів у сфері комп'ютерної інформації. Додаткові проблеми можуть виникнути при спробі виявити специфіку даної форми тероризму. Так, наприклад, психологічний і економічний аспекти кiбер-тероризма тісно переплетені, і неможливо однозначно визначити, який з них має більше значення. Ця невизначеність говорить про певну новизну досліджуваного явища.
Відповідно, кібер-тероризм оголошує цілий ряд серйозних викликів громадськості. По-перше, через їх внутрішній характер комп'ютерні атаки практично неможливо прогнозувати або прослідкувати у реальному часі. Тому, атака може початися у будь-який час, в країні або за кордоном, і стояти за нею можуть прагнучи гострих відчуттів молодики, вороже налаштовані країни, шпигуни, терористи та інші злочинці. Саме тому, вже зараз необхідні значні ресурси, щоб з високим ступенем ймовірності визначити, хто повинен нести за це відповідальність. По-друге, із-за складності та суперечливості законодавства, що діє у всьому світі, збір доказів за таких обставин, коли могли бути використані Інтернет або інші електронні засоби, а також переслідування згідно із законом, пошук, затримання і видача окремих осіб представляються проблематичними. Дані проблеми актуалізують необхідність осмислення, що існують і виробленню нових міжнародно-правових механізмів боротьби з кiбер-тероризмом.
У зв'язку з цим Генеральна Асамблея ООН прийняла в грудні 1998 року резолюцію по кiберзлочинності, що стосується, кiбер-тероризму і кiбервiйни. Резолюція 53/70 закликає держави-члени інформувати Генерального секретаря ООН про свої погляди і оцінки щодо проблем інформаційної безпеки, визначення основних понять, пов'язаних з інформаційною безпекою і розвитком міжнародних принципів, що поліпшують глобальний інформаційний простір і телекомунікації і що допомагають боротися з інформаційним тероризмом і злочинністю.
Таким чином, можна констатувати, що загроза кiбер-тероризмy в даний час є доволі складною і актуальною проблемою, причому вона буде ускладнюватись по мірі розвитку і розповсюдження інформаційних технологій.
Діяльність з протидії кiбер-тероризму в Україні повинна носити системний і комплексний характер. Необхідно будувати цю роботу на базі чіткої взаємодії всіх правоохоронних органів, впровадження ефективних методів розкриття і профілактики такого виду злочинів, а також вдосконалення правових норм.
Оскільки сучасний комп'ютерний тероризм є істотною загрозою, необхідно закріпити на законодавчому рівні обов'язок державних і приватних структур по вживанню технічних заходів, що забезпечують захист комп'ютерних мереж, як одного з найуразливіших елементів сучасного технологічно залежного суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Інформаційна безпека: проблеми боротьби з кібер-тероризмом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок