Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СУБ ’ЄКТІВ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРАВА

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СУБ ’ЄКТІВ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРАВА

Назва:
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СУБ ’ЄКТІВ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРАВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,99 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Тема 6. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СУБ ’ЄКТІВ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРАВА
1 год.
ПЛАН
Поняття суб’єктів адміністративного права як носіїв суб’єктивних юридичних прав і обов’язків.
Правовий статус суб'єкта адміністративних правовідносин і його елементи.
Види суб'єктів адміністративного права
1. Поняття суб’єктів адміністративного права як носіїв суб’єктивних юридичних прав і обов’язків.
Норми кожної окремої галузі права поширюються на певне коло осіб, які, підпадаючи під вплив цих норм, виступають суб'єктами відповідної галузі права.
Якщо суб'єкт адміністративних правовідносин — це фактичний носій правових зв'язків, тобто він обов'язково в них бере реальну участь, то суб'єкт адміністративного права є; так би мовити, претен-дентом на цю участь. Під суб'єктом адміністративного права розуміють носія прав і обов'язків у сфері державного управління, які передбачені адміністративно-правовими нормами, здатного надані права реалізовувати, а покладені обов'язки виконувати.
З даного визначення випливає, що «претендент» на статус суб'єкта адміністративного права за своїми особливостями потенційно здатний бути носієм суб'єктивних прав і обов'язків у сфері державного управління, тобто повинен мати комплекс соціальних передумов, що дозволяють надати йому суб'єктивні права і обов'язки.
До таких особливостей (соціальних передумов) належать:
зовнішня відокремленість, яка характеризується наявністю системоутворюючих ознак;
персоніфікація в суспільних відносинах управлінського типу, тобто виступ у вигляді єдиної особи — персони;
здатність виражати і здійснювати або персоніфіковану волю у стосунках з державою, або державну волю у процесі адміністративно-правового регулювання суспільних відносин.
Особа набуває статусу суб'єкта тільки в тому випадку, коли держава, використовуючи адміністративно-правові норми, робить його носієм прав і обов'язків, які реалізуються останнім у сфері державного управління.
Як суб'єктивні права, так і обов'язки, закріплені правовою нор-мою, набувають юридичного характеру, а тому їх точніше називати «суб'єктивні юридичні права і обов'язки».
Суб'єктивні юридичні права особи — це надана і гарантована державою шляхом закріплення в правових нормах міра можливої (дозволеної) по-ведінки цієї особи. Ознаками наявності в учасників адміністративних правовідносин суб'єктивних прав є:
можливість певної поведінки з метою задоволення своїх інте-ресів;
наявність адміністративної правосуб'єктності;
можливість реалізації поведінки в адміністративних пра-вовідносинах;
обмеженість поведінки рамками адміністративно-правових норм, вихід за які є порушенням правових приписів.
Протилежністю суб'єктивних прав є суб'єктивні (точніше, юри-дичні) обов'язки. Ці категорії нерозривно зв'язані й не можуть існува-ти одна без одної, оскільки право однієї особи, як правило, не може бути реалізоване поза виконанням обов'язку іншою особою.
Суб'єктивні юридичні обов'язки — це покладена державою і закріплена в пра-вових нормах міра належної поведінки якоїсь особи. Причому їх ре-алізація забезпечена можливістю застосування державного примусу. У сфері адміністративно-правового регулювання суб'єктивні пра-ва і обов'язки мають як спільні, так і відмінні ознаки.
Об'єднує їх спільна адміністративно-правова природа, існування в адміністративних правовідносинах, наявність меж у поведінці (і те, і друге є мірою), належність особам, які мають адміністративну право-здатність та адміністративну дієздатність, наявність державних гарантій. Відмінності полягають у тому, що права реалізуються в інтересах їх власника, а обов'язки — в інтересах інших осіб; права — це міра мож-ливої (допустимої) поведінки, а обов'язки — міра належної поведінки.
Суб'єкт адміністративних правовідносин – це фактично учасник правових зв'язків у сфері управління, тобто він обов'язково приймає в них участь.
Суб'єкт адміністративного права характеризується зовнішньою відокремленістю. Він виступає у вигляді однієї особи, здатний у відповідності зі своїми правами й обов'язками виражати і здійснювати певний інтерес як учасник конкретних управлінських відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СУБ ’ЄКТІВ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРАВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок