Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Бюджет і бюджетне право України

Бюджет і бюджетне право України

Назва:
Бюджет і бюджетне право України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,67 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Бюджет і бюджетне право України


План
Поняття і значення бюджету для функціонування держави. Зміст та структура бюджету.
Поняття бюджетного права. Особливості бюджетно-правових відносин.
Бюджетна система України.


1.Поняття і значення бюджету для функціонування держави. Зміст та структура бюджету.
Етимологічно термін “бюджет” походить від стародавньофранцузського “bougette” – шкіряний мішок. Після нормандського завоювання це слово проникло в Англію, де почало звучати “budget” і стало використовуватись як парламентськийй термін. Коли Палата громад вотувала субсидії королю, перед закінченням засідання канцлер казначейства відкривав портфель, в якому зберігався відповідний законопроект. Згодом цей акт почав називатися відкриттям портфелю “бюджету” а назва бюджет перейшла на документ. В кінці 18 ст. Термін “budget” повернувся у Францію, а в 19 ст. Офіційно став означати державний розпис доходів та видатків.
В сучасний період термін «бюджет» застосовується як економічна і юридична категорія. Як економічна категорія бюджет має дві сторони: суспільну - це сукупність фінансових відносин, які виникають в процесі планомірного утворення, розподілу та організації використання централізованого фонду коштів, що необхідно для функціонування держави. І матеріальну - як фонд коштів з якого держава одержує засоби для покриття видатків повязаних з їх функціонуванням
В юридичному значенні бюджет це закон держави або рішення органу місцевого самоврядування, яким затверджується основний фінансовий план, який в коштах покладає на державні органи і органи місцевого самоврядування обов’язки по мобілізації доходів в централізований фонд коштів і надає повноважень на його використання для виконання державних функцій. Правове призначення бюджету полягає в тому, що він надає владі яка його затверджує вище і постійне керівництво у веденні фінансового господарства (податкове законодавство не дає цього, бо воно не встановлює якої саме межі треба досягти при зборі коштів чи при здійсненні фінансування).
Зміст бюджету полягає не в тому, що це сукупність грошових коштів, які знаходяться на певному рахунку. Запланованої в бюджеті суми коштів ніколи в цілісному вигляді не існує, оскільки відразу після їх надходження на бюджетний рахунок, вони використовуються для державних потреб. Бюджет як план утворення і використання фінансових ресурсів, повинен містити способи їхнього отримання та напрямки і об’єми їхнього використання, тобто містити розпис доходів та видатків. (зверніть увагу на слова обов’язки по мобілізації коштів і повноваження по використанню). Проф. Іловайський визначав бюджет як загальне можливе обчислення майбутніх видатків і очікуваних для покриття їх доходів держави з підведеним балансом для певного майбутнього періоду - бюджетного періоду, року.
Отже бюджет – установлений нормами закону, прийнятого Верховною Радою або рішеннями місцевих рад, план формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, які здійснюються органами державної влади, органами влади АРК та органами місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду.
Бюджет - це основний фінансовий план держави. Для нього характерними є ряд таких ознак:
Бюджет є універсальним фінансовим планом, оскільки його показники охоплюють практично всі галузі і сфери економічного і соціального життя. Всі інші фінансові плани мають більш вузьку сферу застосування і реалізації (для установ, галузей).
Він відіграє координуючу роль по відношенню до всіх інших планів, оскільки його показники взаємопов’язані з показниками всіх інших фінансових планів. Будь-яке міністерство має свій фінансовий план (кошторис) але він залежить від бюджету з якого надходять асигнування, або в нього відраховуються платежі.
/ Приватний підприємець має свій план - те що в ньому відображено це його власність(недоторкана), але він пов’язаний з державним через податки. Університет, як бюджетна установа - його доходи - асигнування з бюджету/
Струкура (складові частини) бюджету (ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Бюджет і бюджетне право України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок