Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правовий захист працівників податкової служби

Правовий захист працівників податкової служби

Назва:
Правовий захист працівників податкової служби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,13 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Правовий захист працівників податкової служби
Правове регулювання безпеки особового складу розроблено досить широко і дозволяє забезпечити надійний правовий захист життя, здоров'я, майнових і особистих інтересів працівника податкової служ-би та його близьких, якщо цими нормами законодавства керуватись юридичне грамотно і вміло.
Правовий захист працівників податкової служби неможливий без законодавчої правової бази, нормативних актів, реалізації орга-нізаційно-профілактичних заходів та засобів, програм, планів, наказів та інших управлінських рішень.
Заходи забезпечення правового захисту працівників податкової служби здійснюються на основі Конституції України та Законів Ук-раїни, зокрема таких, як Закон "Про державну податкову службу", "Про міліцію", "Про оперативно-розшукову діяльність", "Про дер-жавний захист працівників суду і правоохоронних органів", "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судо-чинстві", "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, началь-ницького і рядового складу органів внутрішніх справ", "Про внутрішні війська", "Про надзвичайний стан", "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю", "Про дер-жавну службу" та ряду інших нормативних актів.
Згідно зі ст. 4 Конституції України держава через відповідні ор-гани забезпечує охорону правопорядку, інтересів суспільства, прав і свобод громадян, у тому числі, зрозуміло, й працівників податкової служби, оскільки вони є носіями усіх прав і свобод громадян України.
Закон України "Про оперативно-розшукову діяльність" (ч. З ст.12) передбачає, що при наявності даних про загрозу життю, здоров'ю або майну працівника та його близьких родичів у зв'язку із здійс-ненням ним оперативно-розшукової діяльності в інтересах безпеки України або розкриття тяжкого злочину чи викриття організованої злочинної групи оперативний підрозділ зобов'язаний вжити спеці-альних заходів щодо забезпечення їх безпеки, якими є зміна даних про особу, зміна місця проживання, роботи, навчання та інших даних у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
Спеціальні заходи щодо правового захисту, умови і порядок їх застосування відповідними посадовими особами передбачені Законом України "Про державний захист працівників суду і правоохорон-них органів" від 23 грудня 1993 р. Цей закон поширюється на всі правоохоронні органи, тобто на тих, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, на тих, які проводять розслідування кримінальних справ, здійснюють провадження у справах про адміністра-тивні правопорушення, охорону громадського порядку і громадсь-кої безпеки, беруть участь у виконанні вироків, а також на їх близь-ких родичів.
Ст. 5 названого Закону передбачає наступні види спеціальних заходів щодо гарантування безпеки:
а) особиста охорона, охорона житла й майна;
б) видача зброї, засобів індивідуального захисту і сповіщення про небезпеку;
в) встановлення телефону за місцем проживання;
г) використання технічних засобів контролю і прослуховування телефонних та інших переговорів, візуальне спостереження;
д) тимчасове розміщення у місцях, що гарантують безпеку;
ж) переведення на іншу роботу, направлення на навчання, заміна документів, зміна зовнішності, переселення в інше місце проживання.
Особами, які приймають рішення про вживання спеціальних за-ходів безпеки щодо державної податкової служби та їх близьких ро-дичів, є керівники органів внутрішніх справ (ст. 14 Закону). Здійснен-ня заходів безпеки покладається на спецпідрозділи в структурі ор-ганів внутрішніх справ (ст. 15).
Вказаний Закон встановлює відповідальність за невжиття заходів безпеки (ст. 21), а також за розголошення відомостей про заходи безпеки (ст. 22). Ст. 21 передбачає, що неприйняття рішень, несвоє-часне прийняття або прийняття недостатньо обґрунтованих рішень, невжиття відповідних заходів безпеки працівників суду і правоохо-ронних органів та їх близьких родичів відповідними посадовими особами органів, зазначених у ст.ст. 14, 15 цього Закону, тягне за собою дисциплінарну чи кримінальну відповідальність згідно з чин-ним законодавством.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Правовий захист працівників податкової служби

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок