Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Претензійна робота

Претензійна робота

Назва:
Претензійна робота
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,28 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
План
ВСТУП
1. Претензійна робота:
1.1. Основні положення досудового врегулювання господарського спору;
1.2. Порядок складання претензій;
1.3. Порядок і строки розгляду претензій.
2. Позовна робота:
2.1. Форма і зміст позовної заяви;
2.2. Відгук на позовну заяву.
ВИСНОВОК
Використана література
ВСТУП
Претензійна робота регулюється господарським-процесуальним кодексам України (статті 5-11 ГПК України).
Розділ називається досудове врегулювання господарських спорів (пред’явлення спеціального письмового документу - претензії).
Порядок досудового врегулювання спорів визначається господарським процесуальним кодексом України, якщо інше не встановлено діючим на території України законодавством, яке регулює конкретний вид господарських відносин. Порядок пред’явлення та розгляду претензій до перевізника, які випливають з перевезення, визначається транспортними статутами і кодексами, а претензії до органів зв’язку стосовно надання останнім послуг зв’язку - відповідними правилами чи положеннями. Разом з тим претензії перевізника, що випливають з перевезень, і претензії органів зв’язку, які випливають з операцій по наданню послуг зв’язку, продивляються і розглядаються у порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. У такому ж порядку пред’являються і розглядаються претензії до перевізника чи органу зв’язку, якщо ці претензії не пов’язані з перевезенням або наданням послуг зв’язку.
1. ПРЕТЕНЗІЙНА РОБОТА
1.1.Основні положення досудового врегулювання господарського спору
У процесі діяльності господарюючих суб’єктів між ними, між ними і державою в особі відповідних органів виникають, функціонують та припиняються численні відносини. Ринковий механізм, як і будь-яке інше складне явище, не може розвиватися без зіткнень, конфліктів, що призводять до суперечностей між суб’єктами господарської діяльності. Такі суперечності між підприємствами, організаціями, державами та іншими установами називаються господарськими спорами. Чинне законодавство вимагає від господарюючих суб’єктів, щоб вони до подання позову вжили заходів щодо врегулювання господарських спорів з іншою стороною. Досудове врегулювання господарських спорів - це сукупність заходів, здійснених підприємствами та організаціями, права яких порушені, для безпосереднього вирішення спорів, що виникли, з підприємствами та організаціями, які порушили майнові права та інтереси, до звернення з позовом до господарського суду.
Значення процесуального врегулювання господарських спорів розкривається через функції, які виконує ця стадія господарського процесу:
- досудове врегулювання покликане забезпечити якомога швидше відновлення порушених прав підприємств і організацій;
- воно сприяє виявленню і усуненню причин та умов виникнення господарських правопорушень;
- досудове врегулювання сприяє організації та підвищенню рівня укладання та виконання господарських договорів.
Виходячи із змісту чинного законодавства, слід зробити такий висновок: що, існує:
Загальний порядок догосподарського врегулювання господарських спорів (ст.5 - 11 Господарсько – процесуального Кодексу України).
Спеціальний порядок догосподарського врегулювання господарських спорів, застосовується щодо пред'явлення і розгляду претензій до органів зв’язку, транспорту та інше.
Питання організації претензійної роботи в корпоративній організації необхідно передбачити у спеціальному локальному нормативному акті (наказі, положенні, стандарті), в якому визначаються обов’язки посадових осіб, відповідних структурних підрозділів організації щодо введення цієї роботи, порядок і строки підготовки матеріалів для пред’явлення претензій та розгляду претензій, які надійшли. Найменування структурних підрозділів і служб, посадових осіб, відповідальних за ведення претензійної роботи.
1.2. Порядок складання претензій
Згідно зі статтею 6 Господарсько-процесуального кодексу України, підприємства, організації, що порушили майнові права і законні інтереси інших підприємств та організацій, зобов’язані поновити їх, не чекаючи пред’явлення претензії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Претензійна робота

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок