Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Діяльність прокурора по доказуванню в стадії дізнання та досудового слідства

Діяльність прокурора по доказуванню в стадії дізнання та досудового слідства

Назва:
Діяльність прокурора по доказуванню в стадії дізнання та досудового слідства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,36 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Діяльність прокурора по доказуванню в стадії дізнання та досудового слідства


В основу реалізації завдань, які стоять перед стадією дізнання та досудового слідства покладено кримінально-процесуальне доказування. На цій стадії проводиться розгорнуте кримінально-процесуальне доказування, в якому найбільш повно реалізуються всі його елементи, використовуються всі слідчі дії, застосовуються науково-технічні засоби для збирання, закріплення, перевірки і оцінки доказів та їхніх джерел. Крім того, деякі слідчі та інші процесуальні дії по збиранню доказів виконують лише або переважно на цій стадії (обшук, виїмка, контроль і запис переговорів, затримання особи в якості підозрюваного та ін.).
Попереднє розслідування загалом потрібно розглядати як складний інститут кримінально-процесуального права, який об’єднує всі ті юридичні норми, які регламентують процесуальні умови, форми і засоби розкриття злочину, притягнення до кримінальної відповідальності винного у скоєнні злочину і створення необхідних передумов для скерування справи до суду [1, с. 30].
О. Десятков вважає, що в основу роботи оперативних та слідчих органів у цій стадії процесу має бути покладений постулат про те, що діяльність із виявлення, розкриття та розслідування злочинів – єдина й неподільна і цей процес неможливий без участі прокурора як координатора та гаранта законності [2, с. 86]. З такою думкою важко не погодитись, однак, згідно з Кримінально-процесуальним кодексом України, правом участі у доказуванні в стадії дізнання та досудового слідства володіють не лише державні органи й особи, які ведуть процес, але й підозрюваний, обвинувачений, його захисник і законний представник, а також потерпілий, цивільний позивач, цивільний відповідач і їхні представники [3].
Проте, основне навантаження по встановленню обставин, що мають значення для справи в цілях досягнення істини, звичайно несе слідчий або особа, яка проводить дізнання. На них покладається основний тягар збирання доказів, і в цьому розумінні їх положення відрізняється від положення прокурора і суду, які оперують головно вже наперед зібраними доказами.
Під органом дізнання в юридичній літературі розуміють установу або посадову особу, на яку законом покладений обов’язок (надане право) провадити спрямовану на забезпечення розслідування кримінально-процесуальну та іншу діяльність в зв’язку з наявністю у неї інформації щодо можливості скоєння злочину [4, с. 54]. Досудове слідство визначається як основна форма досудового (попереднього) розслідування, тобто врегульована нормами кримінально-процесуального закону діяльність слідчого, спрямована на перевірку, здобуття, аналіз та оцінку доказів з метою всебічного, повного і об’єктивного визначення події злочину, його розкриття, викриття конкретних винних осіб з тією метою, щоб кожен, хто вчинив злочин, був притягнутий до відповідальності й жоден невинуватий не був покараний [5, с. 76].
Відповідно до статті 103 КПК України, на органи дізнання покладається вжиття необхідних оперативно-розшукових заходів з метою виявлення ознак злочину і осіб, що його вчинили. Варто зазначити, що перелік органів, які визначені в статті 101 КПК України як органи дізнання, майже збігається із переліком оперативних підрозділів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, визначеним статтею 5 Закону України “Про оперативно-розшукову діяльність” [6]. При цьому слушно зазначає І. Козьяков, що на прокуратуру покладається виявлення й усунення порушень законів під час здійснення оперативно-розшукової діяльності [7, с. 65]. Фактично прокуратура – єдиний орган, уповноважений законом вести нагляд за точним виконанням законодавства органами внутрішніх справ, Служби безпеки, митної служби, інших державних контролюючих систем [8, с. 54]. М. Курочка наголошує, що прокурорський нагляд повинен охоплювати значно більший спектр діяльності оперативних підрозділів, ніж регламентований кримінально-процесуальним законодавством України [9, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Діяльність прокурора по доказуванню в стадії дізнання та досудового слідства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок