Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття, суть та значення Кримінального процесу України

Поняття, суть та значення Кримінального процесу України

Назва:
Поняття, суть та значення Кримінального процесу України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,66 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Поняття, суть та значення Кримінального процесу України
Основні питання, які необхідно вивчити у процесі опрацювання теми: поняття кримінального процесу; його завдання, історичні форми; кримінально-процесуальні функції та гарантії; стадії кримінального процесу.
Рекомендована література:
Бацько І.М. Поняття і зміст кримінально-процесуальних відносин \\ Науковий вісник Дніп-ропетровського ДУВС. – 2006. - №1. – С. 274-279.
Божьев В.П. Уголовно-процессуальные право-отношения. М., 1975. 175 с.
Даев В.Г. Взаимосвязь уголовного права и процесса, Ленинград, 1982. – 111 с.
Даев В.Г. Взаимосвязь уголовного права и процесса. Л., 1982. 111 с.
Кони А.Ф. Нравственные начала в уголовном процессе/Собр. соч. М., 1967. Т. 4, с. 33-69.
Кримінальний процес України: Підручник / Кова-ленко Є.Г., Маляренко В.Т. – К.: Юрінком Інтер, 2004. – 688 с.
Ларин А.И. Уголовный процесс: структура права и структура законодательства. М., 1985. 118 с.
Лобойко Л. Співвідношення імперативного і диспозитивного методів кримінально-процесуального права: сучасний стан та перспективи // Право України. – 2005. - №6. – С. 79-83.
Лобойко Л.М. Поняття і види методів кримінально-процесуального права // Наук. вісн. юрид. акад. МВС. – 2004. - №1. – С. 298-306.
Лупинская П.А. Решение в уголовном судопроизводстве: их виды, содержание и формы. М., 1976. 167 с.
Муратов И.Р. Процессуальные акты органов предварительного расследования. Казань., 1989. 118 с.
Развитие и совершенствование уголовно-процессуальной формы // Науч. ред. Л.Д. Кокорев. Воронеж., 1979. 176 с.
Якуб М.Л. Процессуальная форма в советском уголовном судопроизводстве. М., 1981. 144 с.
Поняття, завдання кримінального процесу Сутність кримінального процесу проявляється в його спрямованості на захист суспільного та державного устрою, прав та законних інтересів громадян і юридичних осіб від злочинних посягань. У цьому розумінні кримінальний процес має правоохоронний характер. Водночас, кримінальний процес - це активна діяльність з попередження та викорінення злочинів.
Зміст кримінального процесу становить втілена у форму правових відносин діяльність органів дізнання, досудового слідства, прокуратури та суду, а також інших учасників процесу, спрямована на вирішення названих завдань у галузі боротьби зі злочинністю.
Кримінальний процес є єдністю змісту і форми: змістом кримінального процесу є кримінально-процесуальна діяльність, а його формою - кримінально-процесуальні відносини, встановлений законом порядок провадження процесуальних дій.
Кримінальній процес не вичерпується системою дій органів дізнання, досудового слідства, прокуратури та суду, спрямованих на вирішення завдань кримінально-процесуального провадження.
У кримінальному процесі можна виділити три основних елементи:
1) кримінально-процесуальне право, тобто право, що регламентує кримінально-процесуальну діяльність;
2) засновану на законі та інших нормах процесуаль-ного права діяльність органів дізнання, досудового слідст-ва, прокуратури і суду;
3) правовідносини учасників процесу.
Яким є зв’язок цих елементів? Це зв’язок змісту та форми. Кримінально-процесуальне право являє собою закріплену в законі та забезпечену державним впливом типову модель діяльності органів дізнання, досудового слідства, прокуратури та суду по здійсненню правосуддя.
Кримінально-процесуальні відносини являють собою, як справедливо зазначає М. С. Строгович, правову форму діяльності органів дізнання, слідства, прокуратури та суду, а сама ця діяльність є змістом кримінально-процесуальних відносин.
Кримінально-процесуальні відносини - це, по-перше, правовідносини між органом дізнання, особою, яка провадить дізнання, слідчим, прокурором та судом; по-друге, це правовідносини вказаних суб’єктів процесу з потерпілим, підозрюваним, обвинуваченим та іншими учасниками процесу, а також правовідносини цих учасни-ків процесу між собою.
Кримінальний процес - це регламентуюча реалізацію кримінального закону галузь права, а також заснована на ньому, втілена у форму правових відносин та здійснювана у встановленому законом порядку діяльність органів дізнання, слідчого, прокурора та суду, а також інших осіб, спрямована на швидке та повне розкриття злочинів, викриття винних; встановлення об’єктивної істини та забезпечення захисту прав і свобод людини, захист суспільства та громадян від злочинних посягань, забезпечення правильного застосування закону та здійснення правосуддя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Поняття, суть та значення Кримінального процесу України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок