Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття та особливості неподаткових доходів, що стягуються у вигляді плати за послуги, які надаються державою

Поняття та особливості неподаткових доходів, що стягуються у вигляді плати за послуги, які надаються державою

Назва:
Поняття та особливості неподаткових доходів, що стягуються у вигляді плати за послуги, які надаються державою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,99 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Поняття та особливості неподаткових доходів, що стягуються у вигляді плати за послуги, які надаються державою


Одним з різновидів класифікації державних доходів є їх поділ на податкові і неподаткові. І такий поділ не заперечується й визнається багатьма вченими-правознавцями [2, с.94; 3, с.377; 6, с.51; 8, с.100; 11, с.33]. У свою чергу можна виділити декілька груп неподаткових доходів. Поділ неподаткових доходів за конкретними підставами стягнення платежів дає змогу конкретизувати їх склад і визначити відповідні форми надходження в бюджет, державні цільові фонди. Цей поділ можна вважати головним і визначальним для класифікації неподаткових доходів. Згідно з цією ознакою можна виділити такі види неподатових доходів:
1) неподаткові доходи, що надходять у вигляді плати за послуги, які надаються державою;
2) неподаткові доходи у вигляді зборів до державних цільових фондів;
3) неподаткові доходи, які випливають з права власності держави;
4) неподаткові доходи штрафного і компенсаційного характеру;
5) неподаткові доходи від розміщення державних лотерей.
Неподаткові доходи першої групи (для зручності користування назвемо їх митними платежами або митними доходами, не ототожнюючи з власне митними зборами чи державним митом) можна визначити як встановлені законодавством збори, що стягуються державою з фізичних та юридичних осіб у зв’язку з вчиненням певних дій державними органами чи посадовими особами на їх користь. Сюди відносяться: державне мито; збір за державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності; збір за реєстрацію об’єднань громадян; збір за реєстрацію символіки об’єднань громадян та ін.; плата за видачу ліцензій; пробірна плата; збори за дії, пов’язані з охороною прав на винаходи, корисні моделі, промислові зразки та знаки для товарів і послуг; митні збори за митне оформлення; збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок Державного бюджету, та багато інших.
Характерні ознаки неподаткових доходів мають загальний характер і можуть бути застосовані до всієї сукупності зазначених доходів у цілому, тому доцільно охарактеризувати цю групу неподаткових доходів, відзначаючи її особливості.
Ці платежі можна визначити як встановлені законодавством збори, що стягуються державою з фізичних та юридичних осіб у зв’язку з вчиненням певних дій державними органами чи посадовими особами на їх користь. Порівнюючи це, звичайно, неповне визначення з визначенням податку, можна побачити, що правові основи стягнення митних платежів та податків водночас і тотожні, і відмінні.
Так і митні платежі, і податки стягуються на підставі закону, тобто одностороннього вольового акту державної влади. Проте стягненння митних платежів є наслідком звернення фізичної або юридичної особи до державної установи чи посадової особи, яка повинна здійснити певний акт в інтересах особи, котра звернулася за їхнім сприянням.
Право стягнення митного платежу і обов’язковість його внеску є, отже, наслідком дій особи, яка звернулася до державної установи. Вважається, що митний платіж є платою за послугу, надану державною установою (державою). Наприклад, громадянин подав позовну заяву, яка повинна бути розглянута судом, від якого громадянин чекає вирішення спору між ним та іншим громадянином. Або громадянин звертається до державного нотаріуса для нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу нерухомості. І в першому, і в другому випадках державні установи (суд або державний нотаріус) повинні вчинити на підставі покладених на них законом обов’язків певні дії на користь громадянина, і за ці дії громадянин повинен заплатити державі, від імені якої вони діють, певний збір.
Підставою для стягнення податку, навпаки, не є звернення особи до державного органу чи посадової особи, що породжує будь-яку дію з їхнього боку. Податок стягується з даної особи внаслідок того, що держава визнає за необхідне вимагати від неї сплати визначеної суми для покриття державних видатків у зв’язку з тим, що вона отримує доходи, володіє майном або взагалі визнається здатною зазнавати на користь держави певних витрат.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Поняття та особливості неподаткових доходів, що стягуються у вигляді плати за послуги, які надаються державою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок