Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Трудового права

Трудового права

Назва:
Трудового права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,53 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Контрольна робота з Трудового права.


План.
Вступ.
1.Зміст та сторони колективного договору.
2.Колективні угоди: поняття і сторони.
3.Колективні переговори та укладення колективного договору, угоди.
Висновки.
Список використаної літератури.


1.Колективний договір, колективні угоди.
Задача 1.
Оператор Матвійчук на протязі двох робочих днів підряд з'являвся на роботу з значним запізненням. В цілому за цей період він не працював без поважних причин більше семи годин. Власник підприємства, де працював Матвійчук, звільнив його за п.4 ст.40 КЗпП України. У своїй заяві до суду Матвійчук просив поновити на роботі, оскільки звільнення не було погоджено з профкомом, а запізнення на роботу пов'язане із сімейними обставинами, про які йому незручно говорити. Дайте правову оцінку ситуації.
Задача 2
Сторож позавідомчої охорони при органах міліції був відсутній на посту і в цей період невідомі особи викрали із промтоварного магазину різних товарів на суму 3 тис. гривень. Арбітраж стягнув цю суму на користь магазину з відділу позавідомчої охорони.
Відділ охорони звернувся до суду з позовом до сторожа Фешенка про стягнення з нього 3 тис. гривень. Фешенко заперечував проти позову і вказав, що в даний час злочинці затримані, тому з них і необхідно стягнути заподіяну шкоду. Посилаючись на норми права, розв'яжіть спір.
Задача З.
Здійснюючи перевірку додержанням норм і правил по охороні праці на машинобудівельному заводі комісія виявила, що:
1. Неповнолітні працівники приймаються на роботу без попереднього медичного огляду і без погодження з профкомом.
2. П'ятнадцятирічна Шевченко Ю. працює друкаркою.
3. Сімнадцятирічний Миколайчук К. працює ковалем.
4. Жінці-матері, яка мала 12-літню дитину, було відмовлено працювати на умовах неповного робочого часу.
5. Молодій матері було відмовлено в наданні чергової оплачуваної відпустки до відпустки по вагітності і пологах з мотиву, що вона пропрацювала лише три місяці і пішла в декрет.
6. Сформулюйте відповіді з посиланням на необхідні норми права.
Вступ.
Одним із напрямків соціально-партнерських відносин є укладання колективного договору і угод. Укладення колективних договорів і угод свідчить про децентралізацію правового регулювання трудових відносин.
Згідно із конвенцією Міжнародної організації праці №98 колективний договір – це будь-яка письмова угода про умови праці та найму, яка укладається, з одного боку, підприємцем, групою підприємців, або однією чи декількома організаціями підприємців і , з іншого боку, однією або декількома представницькими організаціями трудящих або, при відсутності таких організацій, представниками самих трудящих, які належним чином обрані і уповноважені відповідно до законодавства країни.
Колективний договір служить стабілізатором прав роботодавця та працівника протягом дії колективного договору. Колективні інтереси сторін набирають форми взаємних зобов`язань, виконання яких забезпечується не тільки взаємною відповідальністю сторін, але, при необхідності, і примусовою силою держави.
Колективний договір – локальний нормативний правовий акт, який регулює трудові, соціально-економічні відносини між власником і працівниками даного підприємства. Колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях, незалежно від форми власності і господарювання, які використовують найману працю і які володіють правами юридичної особи.
Колективний договір укладається не тільки на виробничих підприємствах, але й у бюджетних установах, закладах освіти, охорони здоров`я, органах виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Колективний договір об’єднує в собі риси договору і нормативно-правового акту. На сьогодні це найважливіший локальний нормативно-правовий акт, що визначає умови праці, умови оплати праці, соціальні гарантії для працівників на підприємстві, установі, організації. Разом з тим, це не тільки правовий акт, але й акт соціального партнерства на рівні підприємства між працівником і власником або уповноваженим ним органом, результат узгодження їхніх інтересів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Трудового права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок