Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Етика слідчої роботи

Етика слідчої роботи

Назва:
Етика слідчої роботи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,17 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
на тему:
"Етика слідчої роботи"


Зміст


ВСТУП
Розслідування злочинів являє собою специфічний вид державної діяльності, що вимагає від слідчого відповідних вольових, психологічних і моральних якостей, що обумовлено особливостями його задач і умов їхнього досягнення.
Специфіка умов діяльності слідчого, що накладає свій відбиток на її моральний зміст, виражається в ряді положень. Слідчий для розкриття злочину і забезпечення притягнення винного до відповідальності наділений великими владними повноваженнями, у тому числі і з обмеження основних прав і свобод людини і громадянина.
Він — представник влади, правомочний застосовувати примусові заходи. Слідчий за законом самостійний у веденні слідства, при прийнятті найбільш важливих рішень. Він веде слідство в умовах негласності і, за деяким виключенням, одноосібно. Він самостійно приймає рішення і несе за них особисту відповідальність.
Вся професійна діяльність слідчого протікає в спілкуванні з людьми, так чи інакше причетними до злочинів чи тими, які відчувають горе, стреси у зв'язку зі злочином, нерідко в умовах протидії встановленню істини, боротьби протилежних інтересів. Слідчий зв'язаний жорсткими строками розслідування й працює в багатьох випадках з напруженням фізичних і духовних сил через надмірні навантаження.
Таким чином, можна сказати, що слідчий повинен мати високі моральні і психологічні якості, а моральні вади особистості і поведінки слідчого можуть привести до небезпечних наслідків.
Головною метою даної роботи є дослідження сукупності моральних вимог, характерних для проведення слідчих дій.


1. Визначення моральних вимог, яких необхідно дотримувати в слідчій роботі
Д.П. Котів вважає, що "можна виділити певну сукупність моральних вимог, характерних для всіх слідчих дій, для всієї слідчої тактики. Поряд із принципами справедливості і гуманізму, поваги честі і достоїнства громадян у цю сукупність необхідно включати як мінімум наступні моральні вимоги: непримиренне відношення до будь-яких порушень букви і духу процесуального закону, який регламентує слідчі дії; найсуворіше дотримання культури кримінального процесу; об'єктивність, принциповість; відсутність тенденційності, упередженості, недовіри, підозрілості, обвинувального ухилу; прагнення не заподіювати шкоди окремим особам і колективам при провадженні будь-яких слідчих дій" Кокорев Л.Д., Котов Д.П. Этика уголовного процесса: Учебное пособие. — Воронеж, 1993. — с. 110. З цим переліком моральних вимог варто погодитися, відзначивши, однак, різний рівень і строкатість у виборі критеріїв "внесення до переліку", а також й те, що деякі з них допускають дуже широке тлумачення (культура процесу) чи містять оцінні поняття (відсутність підозрілості й ін.).
Аналіз слідчої практики показує, що в ній мають певне поширення недоліки як дотримання закону, так і виконання етичних норм. До них відносяться: обвинувальний ухил, пов'язаний з розробкою лише однієї версії; незабезпечення прав осіб, які беруть участь у слідчих діях; поверхневе ведення слідства; пасивність, що приводить до нерозкриття злочинів; недбалість при провадженні слідчих дій і їхньому протоколюванні.
Зустрічаються й окремі випадки фальсифікації слідчих матеріалів. Деякі з цих недоліків можна пояснити низьким рівнем професіоналізму, мало досвідченістю слідчих, значна частина яких має невеликий слідчий стаж. Але наряду з цим не можна не відзначити і недоліки в сфері правової і моральної свідомості: нерозвинене почуття професійного обов’язку; процесуальний нігілізм; дефекти професійної совісті; низький рівень загальної і правової культури й ін. Подолання такого роду недоліків вимагає усунення багатьох об'єктивних і суб'єктивних причин. Що ж стосується діяльності слідчого при здійсненні будь-якої слідчої дії, то вона може бути успішною лише за умови, що, по-перше, забезпечується найсуворіше дотримання процесуального закону; по-друге, слідчий створює здорову моральну атмосферу, поважаючи достоїнство всіх осіб, які беруть участь у справі, діє об'єктивно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Етика слідчої роботи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок