Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Дитяча праця

Дитяча праця

Назва:
Дитяча праця
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,66 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Зміст
Вступ …………….........................…....................................................................2
Дитяча праця в сучасному світі та Україні: природа та масштаби........2
МОП: спроби правового врегулювання проблеми……………………..3
Альтернативи праці дітей...........................................................................5
Висновки…………….................................................………………………...7
Список використаних джерел та літератури..................................................7


Вступ
“Праця дітей – це не дитяча праця.
Це не корисний трудовий досвід
І не учнівство, поєднане з навчанням,
яке змінює сьогодення дитини і майбутні перспективи.
Праця дітей у її найгірших формах – це зловживання владою.
Це дорослі, що експлуатують юних, наївних,
невинних, слабких, уразливих і незахищених задля власного зиску...”
Хуан Самавія
Генеральний Директор
Міжнародного Бюро Праці
Поняття “дитяча праця” чи “праця дітей” охоплює як оплачувану, так і неоплачувану роботу та діяльність, що в психологічному, фізичному і соціальному або моральному планах пов’язані з небезпекою чи заподіянням шкоди. Це сама така праця, яка позбавляє дітей можливості навчатися в школі або змушує їх окрім шкільних занять і домашніх обов’язків, завантажувати себе додатковою роботою, що виконується в інших місцях, роботою, котра закріпачує їх і відриває від сім’ї.
Протягом тривалого часу проблема використання праці дітей розглядалась під кутом байдужості та скептицизму, однак в останнє десятиріччя ситуація різко змінилася. Дитяча праця привертає все більшу увагу на національному та міжнародному рівнях, і нині в усьому світі вона визнана як вирішальний фактор, що характеризує експлуатацію та порушення прав дітей. Унаслідок занепокоєння цією проблемою та усвідомлення того, що експлуатація дітей не сприяє сталому й тривкому економічному зростанню, в багатьох країнах вдаються до спроб викорінити це явище. В 1990-х ця проблема набула вагомого відображення в національній політиці та спеціальних програмах несподівано значної кількості країн. Тому варто зазначити, що це явище треба розглядати й аналізувати всебічно: під історичним, економічним, освітнім, правовим, соціальним та культурним кутами зору. Саме такий підхід зможе найкраще розв’язати проблему використання праці дітей або звести її до мінімуму.
1. Дитяча праця в сучасному світі та Україні: природа та масштаб проблеми
Стаття 32 Конвенції ООН Про Права Дитини зазначає, що “держави – сторони визнають право дитини на захист від економічної експлуатації та від виконання будь – якої роботи, яка може являти небезпеку для здоров’я, бути перешкодою в одержанні нею освіти чи завдавати шкоди її здоров’ю, фізичному, розумовому, духовному, моральному та соціальному розвитку”
[1, с. 19]. Але не дивлячись на те, що її ратифікувала чимала кількість держав – учасниць ООН (192 держави, Україна зробили це 27 вересня 1991р.) праця дітей в сучасному світі є комплексною проблемою, масштаби якої величезні. Так, одні діти працюють через економічні причини (Азія, Африка, Східна Європа), інші через соціальні причини (Західна Європа, США, країни, що розвиваються), треті – через історичні традиції власної держави, де дитяча праця – це закономірне явище для їхньої країни (мусульманські країни; країни Азії та Африки).
За оцінками міжнародної організації праці (далі МОП, засн. 1919 р.) тільки в країнах, що розвиваються, “експлуатується близько 250 мільйонів дітей віком від 5 до 14 років; із них близько 120 мільйонів працюють повний робочий день” [3, с. 9]. Найбільше використовується дитяча праця в Азії (61% або 153 млн. дітей), Африці (32% або 80 млн. дітей) та Латинській Америці (7% або 17,5 млн. дітей). Дитяча праця існує також і в індустріально розвинених країнах. Серед країн Європи, найбільша кількість працюючих дітей в Італії. Чимала кількість дітей працює у Великобританії та США. Так, в ході триденної розвідки представників Міністерства праці США в 1990р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Дитяча праця

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок