Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Форма і зміст договору оренди житлового приміщення.

Форма і зміст договору оренди житлового приміщення.

Назва:
Форма і зміст договору оренди житлового приміщення.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,14 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПЛАН
1. Форма і зміст договору оренди житлового приміщення.
2. Плата за користування жилим приміщенням.
Додатки.
Використана література.
1. Форма і зміст договору оренди житлового приміщення.
Договір найму (оренди) житла є однією з форм реалізації конституційного права людини на житло (ст. 47 Конституції). Це основний договір, що опосередковує його передачу у користування.
Інтеграція житлової сфери у загальну систему ринкових відносин, формування ринку житла та перехід на нові, властиві ринковій еконо-міці засади задоволення житлової потреби, обумовили суттєві зміни у відносинах найму житла. В сучасних умовах договір найму стає засобом задоволення житлової потреби людини як у межах ринкових житлових відносин, так і поза ними - у розподільних житлових відносинах.
Договір найму житла у публічних (державному та комунальному) житлових фондах опосередковує розподільні відносини житлової сфери, врегулювання котрих здійснюється житловим законодав-ством, серед якого основним актом є Житловий кодекс УРСР (далі - ЖК). На сьогодні ЖК встановлює порядок забезпечення громадян житлом та користування ним у зазначених житлових фондах.
Відносини з найму житла у будинках державного та комунального житлових фондів мають певні особливості. Так, житло у цих фондах надається лише громадянам України, які визнаються такими, що по-требують поліпшення житлових умов, і котрі перебувають на відпо-відному обліку. Укладається договір найму тільки на підставі рішен-ня компетентного органу про надання житла та виданого громадяни-нові ордера на житлове приміщення. Права, обов'язки та відповідаль-ність сторін чітко регламентовані ЖК і Типовим договором найму житла у будинках державного і комунального житлового фонду, на підставі яких й укладається договір, тощо.
В сучасних умовах відносини з найму житла у публічних житло-вих фондах набувають яскраво виражений соціальний відтінок. Від-повідно до Концепції державної житлової політики основним напря-мом політики держави в житловій сфері є забезпечення житлом за рахунок держави соціально незахищених громадян України, до яких належать ті, які через своє соціальне становище не можуть самостійно вирішити житлову проблему - малозабезпечені, інваліди, ветера-ни Великої Вітчизняної війни, військовослужбовці, особи, що по-страждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, тощо. Вказаним категоріям осіб на конституційному рівні гарантовано надання житла державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату (ч. 2 ст. 47 Конституції).
Слід зазначити, що чинний ЖК не відповідає у повній мірі потре-бам сьогодення і не відображає соціальну спрямованість сучасної житлової політики держави. Між тим нині спостерігається оновлення житлового законодавства шляхом прийняття нового Житлового ко-дексу України.
Договір найму житла у приватному житловому фонді опосередко-вує ринкові відносини житлової сфери. У юридичній літературі він отримав назву «договір комерційного найму житла». За допомогою цього договору одночасно реалізується як житловий інтерес користу-вача (наймача), так і комерційний інтерес власника (наймодавця) що-до отримання ним доходу з наявного у нього житла.
На відміну від найму житла у публічних житлових фондах, укла-дення договору найму в приватному житловому фонді не передбачає додаткові передумови, зокрема, рішення будь-якого органу про на-дання житла або видачу розпорядчого документа (ордера) на житло. Учасники (сторони) цього договору є вільними у виборі контрагента та предмета договору, у визначенні таких важливих його умов, як: строк, розмір та порядок внесення плати за користування житлом, розподіл обов'язків щодо ремонту житла, переданого у найм, тощо. Будучи ринковими за своєю природою, відносини з найму житла у приватному житловому фонді формуються за принципом свободи до-говору (статті 6, 627 ЦК).
Договір найму житла у приватному житловому фонді є одним з ци-вільно-правових договорів. Він одержав своє правове регулювання в главі 59 «Найм (оренда) житла» (статті 810-826) ЦК.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Форма і зміст договору оренди житлового приміщення.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок