Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Загальні засади конституційного ладу: принцип народовладдя та форми його здійснення

Загальні засади конституційного ладу: принцип народовладдя та форми його здійснення

Назва:
Загальні засади конституційного ладу: принцип народовладдя та форми його здійснення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,01 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Загальні засади конституційного ладу: принцип народовладдя та форми його здійснення


Цього року ми відзначили ювілей двох вікопомних подій, які увійшли в історію України. Цими подіями є схвалення 24 серпня 1991 року Акта проголошення незалежності України та прийняття Верховною Радою України 28 червня 1996 року Конституції України.
Переоцінити значення цих подій важко. Адже з проголошенням незалежності України наша держава стала на шлях будівництва демократичної, соціальної, правової держави. А з прийняттям нової Конституції України розпочався наступний етап – закріплення нової концепції народовладдя та організаційно-правових засад діяльності інститутів громадського суспільства і держави.
Прийняття нового Основного Закону нашої держави – це визначна подія в її історії, у житті її народу. Завершився тривалий і надзвичайно складний конституційний процес і розпочався якісно новий етап у розвитку суспільства і держави.
Розглядаючи Конституцію України лише як правовий акт було б не зовсім правильно. Вона є надзвийчайно важливим політико-правовим документом довгострокової дії, яким збагатилася наша молода держава.
Нова Конституція закріплює в Україні засади державної політики, спрямованої перш за все на забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя. Вона заклала належні засади для розвитку і зміцнення демократичної, соціальної, правової держави, в якій людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Сьогодні ми усвідомлюємо, що інакше і не повинно бути. Адже носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ, яку він реалізовує безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Це принципово нова конституційна система влади народу в Україні. По-перше в радянський період в Конституції було записано, що народ здійснює державну владу "через Ради народних депутатів, які становлять політичну основу УРСР" (ст. Конститції). Тільки в процесі конституційної реформи в Основний Закон держави було внесено положення про те, що народ здійснює державну владу безпосередньо. По-друге, принципова особливість нинішньої конституційної системи влади народу полягає в тому, що виділяється така ланка її здійснення як органи місцевого самоврядування, які не входять в систему органів державної влади. Таким чином, Конституція України 1996 року чітко визначила, що необхідно розрізняти конституційну систему влади народу і конституційну систему державної влади, що не одне і те ж.
Державна влада – це не єдина форма влади народу. Другою її формою можна вважати місцеве самоврядування.
Така різниця важлива для уяснення природи влади народу, її конституційних основ і правового механізму здійснення.
Драматичні події, які передували прийняттю нової Конституції України наклали свій відтінок на багато її положень. Час, що минув після прийняття Конституції України 1996 року показав, які політичні сили розробляли норми і сприяли їх прийняттю.
Під лозунгами демократії і парламентаризму як відзначив Президент України Л.Кучма, не припиняються спроби не допустити забезпечення і розвитку реальної влади народу. Про це свідчать, колізії навколо прйиняття нової редакції закону про вибори народних депутатів України". Президент також вважає ігноруванням волі народу підсумків всеукраїнського референдуму (квітень 2000 року)
Наше завадння підняти над політичними пристрастями і провести незалежну позицію юристів.
Необхідність наукової розобки диктується станом українського законодавства. Воно нестабільне, протирічиве, прогалинисте, хаотичне. Навіть питання про юридичну силу актів часто не є безспірним. Наприклад, Закон України від 3 липня 1991 року "Про всеукраїнський та місцевий референдуми" [1, ст. ], рішення Конституційного Суду України від 26 лютого 1998 року у справі за конституційними поданнями народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України "Про вибори народних депутатів України" від 27 березня 2000 року (справа про всеукраїнський референдум за народною ініціативою та інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Загальні засади конституційного ладу: принцип народовладдя та форми його здійснення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок