Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Співвідношення понять "Міжнародна технічна допомога" та "Міжнародна гуманітарна допомога"

Співвідношення понять "Міжнародна технічна допомога" та "Міжнародна гуманітарна допомога"

Назва:
Співвідношення понять "Міжнародна технічна допомога" та "Міжнародна гуманітарна допомога"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,12 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Співвідношення понять "Міжнародна технічна допомога" та "Міжнародна гуманітарна допомога"


Важливе значення для реформування економіки та поліпшення соціальних умов суспільства мають ресурси, що надходять в Україну з-за кордону. До них належать кошти, речі, результати інтелектуальної власності та інші ресурси, які надходять одержувачам в Україні у рамках міжнародної технічної та міжнародної гуманітарної допомоги. Відтак викликає інтерес розмежування цих понять і з’ясування природи правових категорій міжнародна технічна допомога і міжнародна гуманітарна допомога.
Часто міжнародну технічну допомогу помилково відносять до категорії міжнародної гуманітарної допомоги. Детальний аналіз цих двох понять дає змогу встановити суттєві відмінності між ними.
Законодавство України про гуманітарну допомогу становлять Закон України "Про благодійництво та благодійні організації", Закон України "Про гуманітарну допомогу" й інші нормативно-правові акти. Стаття 27 Закону України "Про благодійництво та благодійні організації" передбачає, що іноземні громадяни, особи без громадянства, іноземні та міжнародні організації мають право здійснювати благодійництво та благодійну діяльність на території України.
Цей закон визначає благодійництво як добровільну і безкорисливу пожертву фізичних та юридичних осіб у поданні набувачам матеріальної, фінансової та іншої благодійної допомоги. Наявність у інвестиційних правовідносинах користі (вигоди) на сьогодні не визнається українським законодавством як універсальна виокремлювальна ознака для іноземної інвестиції, у тому числі для міжнародної технічної допомоги. Тому з погляду діючого законодавства міжнародна технічна допомога може бути трактована як благодійна допомога (найперше у тих випадках, коли допомога надається іноземними або міжнародними організаціями). Якщо ж мова йде про міжнародну гуманітарну допомогу, то ця діяльність розглядатиметься як гуманітарна допомога і як різновид благодійної діяльності лише за умови, що як донор виступає іноземна або міжнародна організація. Рій у тім, що Закон України "Про благодійництво та благодійні організації" не передбачає можливості участі іноземної держави як благодійника. Проте Указ Президента України "Про міжнародну технічну допомогу" таку можливість для донора – іноземної держави – не відкидає.
Так у ст. Закону України "Про гуманітарну допомогу" знаходимо таке визначення поняття гуманітарна допомога: гуманітарна допомога – це цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надається іноземними та вітчизняними донорами із гуманних мотивів одержувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують її у зв’язку з соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, важким фінансовим становищем, виникненням надзвичайного стану, зокрема внаслідок стихійного лиха, аварій, епідемій і епізоотій, екологічних, техногенних та інших катастроф, які створюють загрозу для життя та здоров’я населення, або тяжкою хворобою конкретних фізичних осіб.
Цей же закон вводить і поняття донора, згідно з яким донори – це юридичні та фізичні особи в Україні або за її межами, які добровільно надають гуманітарну допомогу одержувачам гуманітарної допомоги в Україні або за її межами". У подальшому, щоб термінологічно розрізняти донорів, які надають гуманітарну допомогу, та донорів, які надають технічну допомогу, називатимемо перших донорами-благодійниками, а других – просто донорами.
Одержувачі гуманітарної допомоги – це також юридичні особи, але тільки ті з них, яких зареєстровано в установленому Кабінетом Міністрів України порядку в Єдиному реєстрі одержувачів гуманітарної допомоги. Закон встановлює вичерпний перелік видів організацій, які можуть бути одержувачами гуманітарної допомоги. До них належать:
а) підприємства громадських організацій інвалідів, ветеранів війни та праці, а також підприємства, установи та організації, що утримуються за рахунок бюджетів, та уповноважені ними державні установи;
б) благодійні організації, створені у порядку, визначеному Законом України "Про благодійництво та благодійні організації";
в) громадські організації інвалідів, ветеранів війни та праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Співвідношення понять "Міжнародна технічна допомога" та "Міжнародна гуманітарна допомога"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок