Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Техніка протидії організованій злочинності (активно-імпульсні прилади нічного бачення)

Техніка протидії організованій злочинності (активно-імпульсні прилади нічного бачення)

Назва:
Техніка протидії організованій злочинності (активно-імпульсні прилади нічного бачення)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,43 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Техніка протидії організованій злочинності (активно-імпульсні прилади нічного бачення)


У боротьбі з організованою злочинністю для ефективного розкриття та встановлення усіх обставин злочину спеціалізовані підрозділи намагаються використовувати наявний арсенал оперативно-технічних засобів. Одним з необхідних засобів одержання інформації про діяльність членів злочинних угруповань є прилади оперативного спостереження. Вони сприяють розширенню можливостей виявлення та фіксації візуальної інформації, дозволяють здійснювати протидію злочинним намірам. Бурхливий розвиток сучасних наукових технологій дозволив створити в останні роки новий клас приладів нічного бачення – приладів з активно-імпульсним підсвічуванням, що мають досить унікальні властивості по відношенню до існуючих систем нічного бачення.
Основою для створення цього класу приладів нічного бачення (далі – ПНБ) стало використання оригінального принципу формування зображення – активно-імпульсного синхронізованого підсвічування. Хоча ідея активно-імпульсного спостереження була ще запропонована академіком А.А. Лебєдєвим у 1936 р., реальне її використання стало можливим лише після створення сучасних напівпровідникових імпульсних лазерів.
Сутність методу. Об’єкт спостереження підсвічується короткими спалахами, тривалість яких значно менша часу поширення світла до об’єкта і назад. Прилад спостереження чітко синхронізований з роботою джерела підсвічування і вмикається в такт з посилкою світлових імпульсів. При цьому, якщо затримка в часі між моментом випромінювання імпульсу і моментом вмикання блока спостереження рівна подвоєному часу, необхідному для проходження світлом відстані до об’єкта і назад, то спостерігач бачитиме тільки сам об’єкт та невелику ділянку простору навколо нього. Глибина просторового охоплення при цьому визначається як часом ввімкненого стану блоку спостереження, так і тривалістю імпульсу підсвічування.
Для здіснення синхронізації блоку спостереження частину енергії світлового імпульсу підсвічування направляють на вмонтований в систему фотоприймач, який, перетворюючи її в електричний імпульсний сигнал, керує роботою блоку синхронізації. Імпульсний електричний сигнал формує імпульси синхронізації, котрі затримуються в блоці регульованої затримки на час, рівний проходженню імпульсом випромінювання від спостерігача до об’єкту та на зворотній шлях. З виходу блоку затримки синхроімпульс збуджує генератор імпульсів стробування, які вмикають електронно-оптичний перетворювач (ЕОП). Останній підсилює зображення та перетворює його у видиме. Спостерігач, плавно змінюючи затримку, може переміщувати вузьку зону оглядового простору за глибиною до тих пір, поки в неї не попадуть об’єкти, що становлять оперативний інтерес.
Перевага активно-імпульсних приладів нічного бачення (далі – АІ ПНБ) полягає в тому, що вони дозволяють вести спостереження не тільки за нормального стану атмосфери, але й під час туману, дощу та снігопаду.
Така конструкція АІ ПНБ дозволяє бачити малоконтрастні об’єкти, які не видимі у звичайні пасивні та активні ПНБ, ні навіть вдень в звичайні оптичні прилади спостереження. Наприклад, за допомогою АІ ПНБ можна спостерігати снігові вали чи фігури людей в білих халатах на фоні снігового простору [1]. Сучасна стаціонарна АІ-система далекого нічного спостереження ATV-2000i фірми INO (Канада), маючи потужний телеоб’єктив (F = 1000–4000 мм) та кут огляду 8°, дозволяє розпізнати та зафіксувати форму транспортного засобу на відстані до 5 км, а розпізнати номерний знак – на відстані 2 км [3].
Окрім цього, їх система побудови АІ ПНБ дозволяє використовувати його як далекомір для визначення відстані до об’єкта. Оскільки зображення об’єкта спостереження з’являється тільки при певній величині затримки, яка прямо пропорційна віддалі до об’єкта, то ця властивість і зумовлює виникнення можливості виміру відстані до об’єкта. Точність вимірювання досягає 5 – 10 м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Техніка протидії організованій злочинності (активно-імпульсні прилади нічного бачення)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок