Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> АДМІНІСТАРТИВНО - ПРАВОВІ ВДНОСИНИ

АДМІНІСТАРТИВНО - ПРАВОВІ ВДНОСИНИ

Назва:
АДМІНІСТАРТИВНО - ПРАВОВІ ВДНОСИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,55 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
АДМІНІСТАРТИВНО - ПРАВОВІ ВДНОСИНИ
План
Поняття і основні риси адміністративних правовідносин
Структура адміністративного правовідносини
Юридичні факти в адміністративному праві та їх класифікація
Види адміністративних правовідносин
Державно-управлінські відносини як складова адміністративних правовідносин
1. Поняття і основні риси адміністративних правовідносин
Апарат виконавчої влади забезпечує виконання завдань у сферах господарського, соціально-культурного, адміністративно-по-літичного будівництва та в інших галузях управлінської діяльності.
У процесі управління виникають організаційні зв'язки між учас-никами цих відносин, багато з яких потребують правового регулю-вання. Таке регулювання здійснюється за допомогою адміністратив-но-правових норм і таким чином перетворює їх в адміністративно-правові відносини.
Правовідносини належать до фундаментальних категорій науки адміністративного права. Саме у правовідносинах воно існує, діє, жи-ве. У них найбільш рельєфно відображаються специфіка методу адмі-ністративно-правового регулювання суспільних відносин. Місце і значення адміністративно-правових відносин в теорії адміністративно-го права зумовлено також тим, що будь-яке питання з цього приводу своїми коріннями сягає сутності предмета адміністративного права.
За радянської правової системи адміністративно-правові відносини мали розгляда-тися:
а) виключно з позицій поділу суспільних відносин на мате-ріальні й надбудовні, або первинні та вторинні;
б) як частка суспільних відносин.
З іншого боку, згадана категорія потрапила в залежність від традиційних поглядів на адміністративне право як засіб безперечного впливу держави на суспільні процеси і застосування у відносинах «держава — громадянин» адміністративно-примусових за-ходів. Неприйняття інших наукових поглядів ускладнило теоретичне осмислення сутності адміністративно-правових відносин, зробило поняття останніх абстрактно-схоластичним, безпідставно відокреми-ло від проголошених прав людини.
Конституція України закріпила принципово нову роль держави у відносинах з людиною. Відтепер держава відповідає перед людиною за свою діяльність, а її головним обов'язком є захист і забезпечення реалізації прав і свобод людини. Отже, зроблено перехід до нової іде-ології державної, в тому числі виконавчої, влади, і ця ідеологія — служіння держави інтересам людини.
У теорії адміністративного права майже не звертається увага на здатність адміністративно-правових відносин визначати рівень ре-ального використання громадянами своїх прав і свобод, висвітлюва-ти рівень їх довіри до державної влади і органів державного уп-равління.
У зв'язку з цим важливим чинником впровадження нової ідеології, здійснення реформи державного управління, утвердження концепту-ально нової доктрини адміністративного права є перебудова за нови-ми принципами теоретичної моделі адміністративно-правових відно-син.
Таким чином, адміністративно-правові відносини - це врегульовані нормами адміністративного права суспільні відносини, що складаються в сфері діяльності виконавчої влади.
Це повинні бути переважно публічно-сервісні відносини, тобто відносини, у межах яких і завдяки яким держава обслуговує правомірні потреби й інтереси приватних осіб.
Адміністративно-правові відносини являють собою різновид правових відносин, різноманітних за своїм характером, юридичному змісту та колу учасників. Їм властиві всі основні ознаки будь-якого правовідносини, наприклад:
первинність правових норм, так як правовідношенням є результат регулюючого впливу на дані суспільні відносини певної правової норми, і надає їм юридичної форми;
регламентація правовою нормою дій (поведінки) сторін цього відношення; кореспонденція взаємних обов'язків і прав сторін правовідносини, обумовлена нормою і т.п.
Стосовно первинності правової норми стосовно правовідношення слід зазначити таке Адміністративно-правові відносини (або адміністративні пра-вовідносини) традиційно розглядаються як результат регулюючого впливу адміністративно-правової норми на суспільні відносини, внаслідок чого вони перетворюються на правові відносини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: АДМІНІСТАРТИВНО - ПРАВОВІ ВДНОСИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок