Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правове регулювання банківського нагляду в Україні

Правове регулювання банківського нагляду в Україні

Назва:
Правове регулювання банківського нагляду в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,63 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Правове регулювання банківського нагляду в Україні


Законодавчу основу банківського регулювання та нагляду складають Закони України „Про банки і банківську діяльність” та „Про Національний банк України”. Разом з тим діє низка постанов Національного банку України, якими затверджено положення про службу банківського нагляду, пор заходи впливу що застосовуються за порушення банківського законодавства, про регулювання банківської діяльності, а також про показники економічних нормативів, облікової та інших видів ставок.
Державне регулювання діяльності банків здійснюється Національним банком України у таких формах:
I. Адміністративне регулювання:
1) реєстрація банків і ліцензування їх діяльності;
2) встановлення вимог та обмежень щодо діяльності банків;
3) застосування санкцій адміністративного чи фінансового характеру;
4) нагляд за діяльністю банків;
5) надання рекомендацій щодо діяльності банків.
II. Індикативне регулювання:
1) встановлення обов'язкових економічних нормативів Економічні нормативи - це показники, що встановлюються Національним банком України і дотримання яких є обов'язковим для банків. Ці нормативи мають забезпечувати здійснення контролю за ризиками, пов'язаними з капіталом, ліквідністю, наданням кредитів, інвестиціями капіталу, а також за відсотковим та валютним ризиком.
;
2) визначення норм обов'язкових резервів для банків норматив обов'язкового резервування встановлюється єдиним для банків в процентному відношенні до загальної суми залучених банком коштів в національній та іноземній валюті ;
3) встановлення норм відрахувань до резервів на покриття ризиків від активних банківських операцій; Національний банк визначає розміри, порядок формування та використання резервів банків для покриття можливих втрат за кредитами, резервів для покриття валютних, відсоткових та інших ризиків банків.
4) визначення процентної політики облікова ставка Національного банку України - виражена у відсотках плата, що береться Національним банком України за рефінансування комерційних банків шляхом купівлі векселів до настання строку платежу по них і утримується з номінальної суми векселя. Облікова ставка є найнижчою серед ставок рефінансування і
є орієнтиром ціни на гроші
;
5) рефінансування банків;
6) кореспондентських відносин;
7) управління золотовалютними резервами, включаючи валютні інтервенції Національний банк забезпечує управління золотовалютними резервами держави, здійснюючи валютні інтервенції шляхом купівлі-продажу валютних цінностей на валютних ринках з метою впливу на курс національної валюти щодо іноземних валют і на загальний попит та пропозицію грошей в Україні.;
8) операцій з цінними паперами на відкритому ринку;
9) імпорту та експорту капіталу.
Метою банківського нагляду є стабільність банківської системи та захист інтересів вкладників і кредиторів банку щодо безпеки зберігання коштів клієнтів на банківських рахунках.
Наглядова діяльність Національного банку України охоплює всі банки, їх підрозділи, афілійованих афілійована особа банку - будь-яка юридична особа, в якій банк має істотну участь або яка має істотну участь у банку, тобто пряме або опосередковане, самостійно або спільно з іншими особами володіння 10 і більше відсотками статутного капіталу або права голосу придбаних акцій (паїв) юридичної особи або незалежна від формального володіння можливість вирішального впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи та споріднених Споріднена особа - юридична особа, яка має спільних з банком власників істотної участі осіб банків на території України та за кордоном, установи іноземних банків в Україні, а також інших юридичних та фізичних осіб у частині дотримання вимог Закону щодо здійснення банківської діяльності.
Кожний банк є об'єктом перевірки на місці інспекторами Національного банку України чи аудиторами, призначеними Національним банком України.
Перевірки здійснюються з метою визначення рівня безпеки і стабільності операцій банку, достовірності звітності банку і дотримання банком законодавства України про банки і банківську діяльність, а також нормативно-правових актів Національного банку України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Правове регулювання банківського нагляду в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок