Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття і значення притягнення особи як обвинуваченого

Поняття і значення притягнення особи як обвинуваченого

Назва:
Поняття і значення притягнення особи як обвинуваченого
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,36 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ПЛАН
Вступ
Поняття і значення притягнення особи як обвинуваченого
Підстави і порядок притягнення як обвинуваченого
Допит обвинуваченого
Зміна та доповнення обвинувачення
Висновок
Список використаної літератури
ВСТУП
В умовах формування і становлення нових соціально-економічних відносин, державних структур законодавчої і виконавчої влади виникають задачі створення правової основи зміцнення законності і вдосконалення правоохоронної діяльності. Юридичні науки повинні розробляти правові основи державності і законності правозастосувальної діяльності, спрямованої на надійне забезпечення захисту конституційних прав і законних інтересів громадян, суспільних формувань та державних структур в Україні.
Важливу роль у зміцненні правопорядку, на етапі розбудови незалежної демократичної України відіграє кримінально-процесуальне право. Останнім часом приділяється велика увага з боку державних органів і науковців реформуванню системи кримінального судочинства. Це не випадково, адже чинний кримінально-процесуальний кодекс України діє вже більше 40 років. Тому необхідно привести дану галузь права у відповідність до реалій сьогодення.
Важливим інститутом кримінально-процесуального права є інститут притягнення особи як обвинуваченого. Цьому питанню приділялось і приділяється багато уваги з боку вітчизняних і зарубіжних науковців.
В багатьох наукових працях звертається увага вчених на те, що притягнути особу як обвинуваченого можна лише за наявності підстав, які вказані в нормах кримінально-процесуального закону. Безпідставне притягнення особи як обвинуваченого або несвоєчасне виконання процесуального законодавства, що стосується даного питання, наносить суттєву шкоду суспільним інтересам, що охороняються кримінально-процесуальним кодексом України.
Для того щоб правильно і своєчасно притягнути особу до кримінальної відповідальності необхідно чітко знати і розуміти вимоги закону.
Саме тому, я вважаю, що тема курсової роботи „Притягнення як обвинуваченого” є надзвичайно актуальною на сьогоднішній день.


Поняття і значення притягнення особи як обвинуваченого
Як зазначає Сірий М.І., обвинувачений – у широкому розумінні особа, що переслідується у порядку кримінального судочинства; у вузькому розумінні – особа, якій у встановленому законом порядку офіційно пред’явлене обвинувачення у скоєнні злочину Юридична енциклопедія: в 6 т./Редкол.: Ю.С. Шемшученко (голова редкол.) та ін. – К.: Укр. енцикл., 1998. – Т.4., с. 204.
В широкому розумінні термін „обвинувачений” застосовується у конституційному праві Конституція України, ст. 129 та в міжнародно-правових актах Європейська конвенція про захист прав і основних свобод людини, ст. 6, Міжнародний пакт про громадянські та політичні права, ст. 14.
Притягнення як обвинуваченого (пред'явлення обвинувачення) — один з найбільш важливих і відповідальних актів стадії досудового розслідування кримінальних справ. В чинному законодавстві даний акт іменують по-різному. Наприклад, „притягнення як обвинуваченого”, „притягнення до кримінальної відповідальності” КПК України, ст.ст. 131, 132. Така ж ситуація в навчальній і науковій літературі, в буденному слововживанні і в юридичній практиці. Як зазначають ряд авторів, нерідко під впливом такого законодавчого «різнобою» трапляється помилкове, неприпустиме змішування якісно різних по своїй правовій природі понять: кримінально-правового поняття „кримінальна відповідальність” з кримінально-процесуальним поняттям „притягнення як обвинуваченого”.
Перше, як відомо, характеризується такими істотними ознаками, як публічний осуд особи за вчинений нею злочин у формі засудження, тобто визнання за вироком суду злочинцем, а за наявності відповідних підстав — покладанням на винного і обов'язку нести всі негативні для нього наслідки даного акту (понести кримінальне покарання, мати судимість тощо). Кримінальна відповідальність наступає після вступу стосовно осудженого обвинувального вироку в законну силу Шейфер С.А. Предварительное следствие.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Поняття і значення притягнення особи як обвинуваченого

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок