Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Дія цивільного процесуального закону в часі, просторі, стосовно осіб.

Дія цивільного процесуального закону в часі, просторі, стосовно осіб.

Назва:
Дія цивільного процесуального закону в часі, просторі, стосовно осіб.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,64 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ПЛАН
1. Дія цивільного процесуального закону в часі, просторі, стосовно осіб.
2. Поняття цивільних-процесуальних правовідносин та їх особливості.
3. Умови, процесуальний порядок та правові наслідки заміни неналежної сторони.
Практичні завдання.
Використана література:


1. Дія цивільного процесуального закону в часі, просторі, стосовно осіб.
Норми цивільного процесуального права - це встановле-ні державою Україна загальнообов'язкові правила, що ре-гулюють порядок здійснення правосуддя в цивільних справах та визначаються системою процесуальних дій, виконуваних суб'єктами цивільних процесуальних правовідносин, та системою їх процесуальних прав й обов'язків, реалізація яких забезпечується визначеними законодавством цивільними процесуальними засобами (гарантіями).
Норми цивільного процесуального права класифікуються:
за змістом;
за сферою застосування;
за методом впливу на поведінку правомочних осіб.
За своїм змістом норми цивільного процесуального права поділяються на регулятивні і дефінітивні. Регулятивні вста-новлюють правила поведінки конкретних суб'єктів цивільних процесуальних правовідносин: суду, органу судового виконання, учасників процесу. Такими будуть норми ст.ст. 27, 31, 34, 35 ЦПК та ін. Дефінітивні норми визначають завдання цивільного судочинства, формулюють принципи процесу та його інститути, мають визначення цивільних процесуальних понять: ст. 57 ЦПК - доказів, ст. 67 ЦПК - процесуальних строків, ст.ст. 28, 29 ЦПК - процесуальної правоздатності і дієздатності. В дефінітивних нормах визна-чаються також загальні правила поведінки, що не стосуються конкретних суб'єктів цивільних процесуальних право-відносин, але поведінка яких має відповідати таким правилам.
За сферою застосування норми цивільного процесу-ального права поділяються на загальні, спеціальні, виключні.
Загальні норми мають значення для всіх видів про-вадження, всіх стадій процесу. Вони вміщені в ЦПК в основному у „Розділі 1. Загальні положення”. Спеціальні норми регулюють права, обов'язки і процесуальні дії суб'єктів цивільних процесуальних правовідносин лише в певній стадії розвитку цивільного судочинства - у стадії розгляду справи по суті чи в стадії касаційного оскарженим тощо або при розгляді певної категорії справ. Виключні норми спрямовані на конкретизацію, доповнення загальних і спеціальних норм та встановлюють з них виключення. Так, ст. 112 ЦПК надає право сторонам встановлювати договірну територіальну підсудність, крім позовів про право на будівлі, виключення майна з опису, порядок користування земельними ділянками та ін., для яких встановлені правила виключної підсудності.
За методом впливу на відносини, що ними регулюються, і поведінку їх суб'єктів норми цивільного процесуального права можна класифікувати на імперативні і диспозитивні. Імпе-ративні встановлюють зобов'язання (ст.ст. 77, 217 ЦПК), заборону (ст.ст. 117, 124 ЦПК), примус (ст.ст. 180, 137 ЦПК та ін.). Диспозитивні встановлюють права суб'єктів цивільних процесуальних правовідносин на активну по-ведінку в межах, визначених такими нормами (ст.ст. 27, 31, 34, 35 ЦПК та ін.)
Як відомо, правова норма, як правило, складається з трьох частин. Гіпотеза - визначає умови, при настанні яких така норма підлягає застосуванню; диспозиція - встановлює правила поведінки; санкція - наслідки, які настають у випадку по-рушення або невиконання даної норми. В той же час у ЦПК є норми, які мають двочленну структуру - гіпотезу і диспозицію.
Наприклад, тричленну структуру має норма, встановлена ст. 50 ЦПК: гіпотеза - свідком може бути кожна особа, якій відомі будь-які обставини, що відносяться до справи; дис-позиція - свідок зобов'язаний з'явитися до суду і дати правдиві показання про відомі йому обставини; санкція - якщо ви-кликаний свідок не з'явиться в судове засідання з причин, визнаних судом неповажними, його може бути піддано штрафу в розмірі до одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян і примусовому приводу через органи внутрішніх справ. Деякі норми з двочленною структурою забезпечуються санкціями, передбаченими в інших нормах права.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Дія цивільного процесуального закону в часі, просторі, стосовно осіб.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок