Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Захист прав інтелектуальної власності, які здійснюються у вигляді іноземної інвестиції

Захист прав інтелектуальної власності, які здійснюються у вигляді іноземної інвестиції

Назва:
Захист прав інтелектуальної власності, які здійснюються у вигляді іноземної інвестиції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,94 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Захист прав інтелектуальної власності, які здійснюються у вигляді іноземної інвестиції


Відповідно до Закону України від 16 січня 2003 р. "Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні" [1], актуальне значення має сприяння виконанню робіт, спрямованих на реалізацію відповідних пріоритетних напрямів та концентрації на них фінансово-економічних та інтелектуальних ресурсів. У вирішення цих завдань важливе місце посідають іноземні інвестиції.
Відповідно до законодавства України, іноземні інвестиції можуть виступати у вигляді будь-яких прав інтелектуальної власності, вартість яких у конвертованій валюті підтверджена згідно із законами (процедурами) країни інвестора або міжнародними торговельними звичаями, а також підтверджена експертною оцінкою в Україні, включаючи легалізовані на території України авторські права, права на винаходи, промислові зразки, корисні моделі, знаки для товарів і послуг, "ноу-хау" тощо. Визнання права авторів творів науки, літератури та мистецтва "інтелектуальною власністю" дало змогу створити юридичні умови для переходу прав на ці твори до інших осіб, аналогічно до придбання права власності на річ [2, c.188]. Суб’єкт права інтелектуальної власності на свій розсуд визначає межі, форми, засоби та порядок використання інтелектуальної цінності [3, c.61].
Поняття інтелектуальної власності містить у собі результати творчої діяльності у вигляді духовної і науково-технічної творчості. Перша охоплює літературу, науку, мистецтво, виконавську майстерність акторів, звукозапис, радіо, телебачення та інші види творчої діяльності гуманітарного характеру. До результатів науково-технічної творчості належать винаходи в усіх галузях людської діяльності, корисні моделі, промислові зразки для товарів і послуг, знаки обслуговування, фірменні назви і комерційні позначення, інформаційна продукція, селекційні дослідження тощо. Отже, це такі результати науково-технічної творчості, які можна використовувати будь-яким способом, що не суперечить законові, у господарській діяльності – в промисловості, сільськогосподарському виробництві та ін.
Із загального поняття інтелектуальної власності міжнародно-правові документи виділяють окремо промиcлову власність, до якої належать винаходи, корисні моделі, промислові зразки або корисні моделі, фабричні або товарні знаки, знаки обслуговування. Інші об’єкти інтелектуальної власності, які залишилися за межами поняття промислової власності, становлять групу результатів творчої діяльності, що охороняється авторським правом. Ця група не набула своєї спеціальної назви.
Отже, всі результати творчої діяльності з точки зору цивільно-правової охорони поділяються на дві групи: одна охороняється авторським правом, інша – правом промислової власності (патентним правом) та іншими нормативними актами. Однак усі результати творчої діяльності чинним законодавством визнані товаром і можуть бути об’єктом будь-яких цивільних правочинів.
Важливо підкреслити, що закони про інтелектуальну власність в Україні не послідовні у своїх методологічних вихідних позиціях – одні проголошують результати інтелектуальної діяльності об’єктами права власності (законодавство про промислову власність), інші – лише виключне право на використання цих результатів (авторське право і суміжні права). Чинні закони про інтелектуальну власність України не охоплюють і не можуть охопити всю гаму цивільних відносин, що складаються в процесі створення і використання результатів інтелектуальної діяльності. Зокрема, необхідні закони про авторські договори та порядок їх укладення. Більш повного правового забезпечення потребує управління майновими правами авторів на спільній основі.
Потребує істотного доповнення законодавство про промислову власність. Дотепер не вирішена на законодавчому рівні проблема правової охорони наукових відкриттів. Це ж стосується й питання про правову охорону на рівні закону нерозкритої інформації, в тому числі "ноу-хау" [4, c.211]. Вирішення зазначених проблем сприятиме також удосконаленню інвестиційного законодавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Захист прав інтелектуальної власності, які здійснюються у вигляді іноземної інвестиції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок