Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Дослідження порядку набуття громадянства в Україні

Дослідження порядку набуття громадянства в Україні

Назва:
Дослідження порядку набуття громадянства в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,43 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Дослідження порядку набуття громадянства в Україні


Проблема отримання громадянства винятково важлива як для науки конституційного права України, так і для практичної державно-правової діяльності. Громадянство є однією з істотних ознак державного суверенітету, а в суверенітеті Української держави, у свою чергу, міститься джерело існування й розвитку громадянства України.
Здійснюючи функцію регулювання суспільних відносин, держава визначає зміст прав і свобод громадян, межі їх здійснення, встановлює заборони та відповідальність за їх порушення, визначає порядок набуття та припинення громадянства. Водночас громадянам надається можливість практично скористатися всіма правами та свободами, що надані їм Конституцією і законами України.
Першими кроками на шляху становлення інституту громадянства України після проголошення незалежності нашої держави був Закон ”Про правонаступництво України” від 12 вересня 1991р., у ст. 9 якого закріплено, що ”всі громадяни Союзу РСР, які на момент проголошення незалежності України проживали на території України, є громадянами України”, а також Закон України ”Про громадянство України” від 8 жовтня 1991р. Указом Президента України від 31 березня 1992р. було затверджене ”Положення про порядок розгляду питань, пов’язаних з громадянством України”. Цими нормативними актами вперше було визначено поняття громадянства України, коло осіб, які стали громадянами незалежної Української держави, порядок набуття та припинення громадянства України. У зв’язку з прийняттям Конституції України 28 червня І996р. виникла необхідність приведення всіх нормативних актів у відповідність до Конституції України. Верховна Рада України ухвалила нову редакцію Закону про громадянство України і цей Закон набув чинності 20 травня 1997р. (в нової редакції від 18 січня 2001 року).
У першому розділі Конституції України зазначається, що „в Україні існує єдине громадянство” (ст. 4). Також про громадянство йдеться у другому розділі Конституції, який закріплює права, свободи та обов'язки людини й громадянина. Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються Законом України "Про громадянство України".
Основним і найбільш поширеним способом набуття громадянства є філіація (filiation — фр. — зв’язок, наступництво, розвиток у формі наступництва, повторення), тобто набуття громадянства за народженням.
Другим способом набуття громадянства є так зване укорінення, або набуття громадянства в порядку натуралізації.
Згідно із загальноприйнятими принципами міжнародного права, кожна дитина має право на громадянство. Це положення міститься у принципі 3 Декларації прав дитини 1959 р. і в п. З ст. 24 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права 1966 р. Отже, згідно з нормами міжнародного права, дитина ні за яких умов не може бути особою без громадянства.
Громадянство за народженням набувається, у свою чергу, на основі двох принципів: „права крові”( дитина набуває громадянства батьків незалежно від місця народження), або „права землі” (дитина стає громадянином тієї держави, на території якої вона народилась; незалежно від громадянства батьків). Нині законодавство України, як і більшості країн світу, передбачає змішану систему, при якій переважне значення „права крові” поєднується з „правом землі”.
Вибір або переважання того чи іншого принципу обумовлено, головним чином, політикою держави в демографічній галузі. І якщо держава зацікавлена у швидкому зростанні свого населення, вона може використовувати ці два права повністю.
„Право крові” в чистому вигляді практично діє лише в скандинавських державах, де „право землі” застосовується тільки до дітей, батьки яких невідомі. "Право землі" переважає або має рівне значення з „правом крові” здебільшого в країнах англо-американської системи права, а також в деяких латиноамериканських країнах, таких, як Аргентина, Куба.
Російський Закон про громадянство передбачає п’ять категорій осіб, які набувають громадянство Росії в порядку реєстрації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Дослідження порядку набуття громадянства в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок