Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття і підстави кримінальної відповідальності

Поняття і підстави кримінальної відповідальності

Назва:
Поняття і підстави кримінальної відповідальності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,76 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Поняття і підстави кримінальної відповідальності


План
Вступ
1. Кримінальна відповідальність як вид юридичної відповідальності
2. Поняття, ознаки, зміст криінальної відповідальності, кримінальні правовідносини
3. Обмеження кримінальної відповідальності за суспільною небезпечністю діяння
Висновки
Література


Вступ
Злочином визнається передбачене кримінальним законом суспільно небезпечне діяння або бездіяльність, що посягають на суспільний лад України, його політичну і економічну системи, влвсність, особу, політичні, трудові, майнові та інші права і свободи громадян, а так само інше передбачене кримінальним законом суспільно небезпечне діяння, яке посягає на правопорядок (ст. 7 КК України) Кримінальний кодекс України. Нормативні акти кримінально-правового значення. Станом на 1.09. 1997 - К.:АСК, 1997.. Кримінальний закон, таким чином, встановлює, що злочин - це діяння людини, і що це діяння - суспільно небезпечне, що воно посягає на основні цінності суспільства, і нарешті, кримінальний закон дає вичерпний перелік заборонених діянь.
Суспільна небезпечність злочину - це головна, визначальна ознака, яка характеризує його соціальну природу. Злочин небезпечний тому, що спричиняє шкоду суспільству, перешкоджає його нормальному розвитку, порушує гарантовані державою права і свободи громадян. Саме тому суспільство змушене вести боротьбу із злочинністю. Ця боротьба починається з встановлення заборони вчиняти ті чи інші суспільно небезпечні дії, реалізується в складному комплексі заходів по запобіганню злочинності, полягає в застосуванні кримінальної відповідальності та інших заходів, у випадках порушення вимог кримінально-правових норм і завершується в кожному конкретному випадку: відновленням правопорядку, перевихованням особи, яка скоїла злочин.
Курсова робота присвячена висвітленню кримінально-правової категорії - кримінальна відповідальність.
В даній курсовій роботі кримінальна відповідальність розглядається як вид юридичної відповідальності, розкривається її поняття, ознаки та зміст, особливості застосування кримінальної відповідальності в залежності від ступеня суспільної небезпечності злочину.
При написанні курсової роботи автором використано нормативно правову базу (Кримінальний кодекс України тощо) та наукову літературу присвячену даній проблемі.


Кримінальна відповідальність як вид юридичної відповідальності
Згідно з ч. 1 ст. 3 КК України кримінальній відповідальності та покаранню підлягає лише особа, винна у вчиненні злочи-ну, тобто така, що умисно або з необережності вчинила передбачене кримінальним законом суспільне небезпечне діяння. Це законодавче положення дає підстави розглядати кримінальну відповідальність як кримінально-правовий вид юридичної відповідальності. Водночас це означає, що по-няття кримінальної відповідальності включає як родові ознаки, характерні для юридичної відповідальності в ціло-му, так і певні ознаки, характерні для відповідальності в межах кримінального права.
Як відносно самостійний елемент правової системи юри-дична відповідальність характеризується такими ознаками: юридична відповідальність - це особливий правовий інститут, у межах якого здійснюється реагування держави на правопорушення; юридична відповідальність завжди поєднана із засто-суванням (можливістю застосування) примусових заходів з боку держави. Вона передбачає офіційну оцін-ку відповідним державним органом поведінки особи як правопорушення, а її самої - як правопорушника. Оскіль-ки в даному разі правопорушення вчиняється винно, ця оцінка завжди зумовлює негативний для особи момент, містить елемент її державного осуду.
Юридична відповідальність тягне певні несприятливі наслідки для правопорушника; іноді вони зводяться лише до зазначеної вище оцінки особи як правопорушника, але у більшості випадків така оцінка поєднується з конкретним обмеженням певних прав і свобод правопорушника чи по-кладанням на нього певних обов'язків.
У кримінальному праві деякі із зазначених ознак юри-дичної відповідальності конкретизуються - перш за все, з урахуванням предмета та методів правового регулювання даної галузі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Поняття і підстави кримінальної відповідальності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок