Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Земельні та майнові правовідносини у фермерському господарстві

Земельні та майнові правовідносини у фермерському господарстві

Назва:
Земельні та майнові правовідносини у фермерському господарстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,48 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
На тему:
Земельні та майнові правовідносини у фермерському господарстві


Відповідно до ст. 31 ЗК та ч. 1 ст. 12 Закону України "Про фер-мерське господарство" землі фермерського господарства можуть складатися із:—
земельної ділянки, що належить на праві власності фермер-ському господарству як юридичній особі;—
земельних ділянок, що належать громадянам — членам фер-мерського господарства на праві приватної власності;—
земельної ділянки, що використовується фермерським госпо-дарством на умовах оренди.
Права володіння та користування земельними ділянками, які перебувають у власності членів фермерського господарства, здій-снює фермерське господарство.
Чинне законодавство не обмежує кількості земель, що їх може придбати фермерське господарство та його члени у власність та брати в користування на умовах оренди. Однак слід зауважити, що відповідно до частин 13 та 15 Перехідних положень ЗК було запро-ваджено мораторії на: відчуження земельних ділянок (крім міни, передачі їх у спадщину та при вилученні для суспільних потреб) для ведення фермерського господарства та іншого товарного сіль-ськогосподарського виробництва на термін до 1 січня 2005 р.; на-буття права власності на землі сільськогосподарського призначен-ня загальною площею понад 100 га — до 1 січня 2010 р.
Відповідно до ст. 92 ЗК в постійне користування для ведення фермерського господарства земельні ділянки передаватися не мо-жуть. Фермерські господарства, які мають в постійному користу-ванні земельні ділянки, повинні до 1 січня 2005 р. переоформити в установленому порядку право власності або право на їх оренду. Як-що право на постійне користування земельними ділянками, нада-ними для ведення фермерського господарства переоформлюють на довгострокову оренду (не більше 50 років — ст. 93 ЗК), термін оренди визначається самим господарством відповідно до чинного законодавства. При цьому, згідно з ч. 6 Перехідних положень ЗК, розмір орендної плати за земельні ділянки не повинен перевищу-вати розміру земельного податку.
Фермерське господарство може користуватися земельними ді-лянками на умовах короткострокової або довгострокової оренди. Еродовані й дефляційно-небезпечні (від пізньолат. депаїіо — зду-вання, розвіювання, руйнування ґрунтів під дією вітру) землі мо-жуть надаватися фермерському господарству без зміни їх цільового призначення і за умови дотримання вимог ґрунтозахисного земле-робства.
Члени фермерського господарства мають право на одержання безоплатно у власність із земель державної і комунальної власнос-ті земельних ділянок у розмірі земельної частки (паю) члена сіль-ськогосподарського підприємства, розташованого на території від-повідної ради, або в такому самому розмірі із земельних ділянок, раніше наданих їм у користування1. Земельні ділянки, на яких роз-ташовані житлові будинки, господарські будівлі та споруди фермерського господарства, передаються безоплатно у приватну влас-ність у рахунок земельної частки (паю).
Члени фермерських господарств, які до 1 січня 2002 р. (до мо-менту набрання чинності ЗК) отримали в постійне користування або в оренду земельні ділянки для ведення фермерського господарс-тва, мають переважне право на придбання (викуп) цих земельних ділянок розміром до 100 га сільськогосподарських угідь, у тому чис-лі до 50 га ріллі, у власність з розстрочкою платежу до 20 років.
З метою забезпечення цілісності фермерського господарства встановлено: якщо фермерське господарство успадковується двома або більше спадкоємцями, то земельна ділянка поділу не підлягає, якщо внаслідок її поділу утвориться хоча б одна земельна ділянка, менша мінімального розміру, встановленого для даного регіону. Науково обґрунтовані регіональні мінімальні розміри земельних ді-лянок визначаються Міністерством аграрної політики України та Українською академією аграрних наук і затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Фермерське господарство та його члени мають право: продавати або іншим способом відчужувати земельну ділянку, передавати її в оренду, заставу, спадщину; самостійно господарювати на землі; пра-во власності на посіви й насадження сільськогосподарських та інших культур, на вироблену сільськогосподарську продукцію; на відшко-дування збитків; споруджувати житлові будинки, господарські будів-лі та споруди; реалізовувати вироблену сільськогосподарську про-дукцію на вітчизняних ринках і поставляти на експорт; інші права.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Земельні та майнові правовідносини у фермерському господарстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок