Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Сутність стадії виконання вироку

Сутність стадії виконання вироку

Назва:
Сутність стадії виконання вироку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,00 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Сутність стадії виконання вироку


Стадія виконання вироку є завершальною стадією кримінального процесу, яка починається від часу набрання чинності вироку. Під час цієї стадії реалізуються рішення суду, сформульовані у вироку щодо винуватості підсудного, призначення винній особі покарання, відшкодування шкоди, завданої злочином тощо.
У тих випадках, коли в процесі виконання вироку змінюється обстановка, особа засудженого, виникає необхідність вирішення низки питань, пов’язаних з подальшим виконанням вироку. Ці питання мають важливе значення і вирішує їх лише суд на стадії виконання вироку та на підставі кримінально-процесуальних норм.
Покарання, яке призначають винній особі має бути співрозмірним із злочинним діянням та особою злочинця, оскільки вирок за своєю природою є явищем політико-правовим.
Розуміння сутності, правової природи процесуальної діяльності суду з виконання вироку дасть змогу зрозуміти та сформулювати предмет стадії виконання вироку та визначити його межі, своєю чергою уможливить чітке розмежування провадження з виконання вироку від інших стадій кримінального процесу та від фактичної діяльності з виконання вироку.
Окрім того, з’ясування сутності зазначеної стадії дасть змогу сформулювати нові та удосконалити існуючі правові норми, які регулюють відносини з приводу виконання вироку.
Мета нашого дослідження полягає у розробленні теоретичних аспектів стадії виконання вироку, а також у постановці та вирішенні таких головних завдань: аналіз наявних наукових, зокрема, монографічних досліджень з цієї проблематики та їх узагальнення; з’ясування сутності, правової природи стадії виконання вирок.
Зазначимо, що в сучасній українській доктрині кримінального процесу приділено недостатню увагу дослідженню стадії виконання вироку. У радянській науці кримінального процесу проблематику сутності стадії виконання вироку розглянено у кількох працях, авторами яких є В.Я. Бібіло, Є.Л. Матвієнко („Уголовное судопроизводство по исполнению приговора”), М.К. Свірідов („Сущность и предмет стадии исполнения приговора”), А.І. Мінєнок („Стадия исполнения приговора (проблемы повышения эффективности)”), И.Д. Перлов („Исполнение приговора”).
Виконання вироку як частини кримінального процесу безумовно пов’язане з іншими стадіями. Водночас діяльність з виконання вироку має притаманну тільки їй особливість – вона тісно пов’язана з фактичною діяльністю з виконання покарання. Проте як самостійна частина кримінального процесу, виконання вироку відрізняється як від інших стадій процесу так і від фактичної діяльності з виконання покарання.
У науковій літературі питання сутності аналізованої стадії є дискусійним. Як правило, автори, визначаючи сутність стадії виконання вироку перелічують лише питання, правові явища, які виникають в процесі виконання вироку [2, с. ].
Як і будь-яка стадія кримінального процесу, стадія виконання вироку вирішує завдання, які постають із загальних завдань кримінального судочинства. Завдання стадії виконання вироку полягають у тому, щоб звернути вирок до виконання і вирішити всі питання, які виникнуть в процесі його виконання. Створення необхідних процесуальних умов для успішної реалізації вироку – таке навантаження стадії виконання вироку [1, с. ]. Зв’язок цих завдань із загальними завданнями кримінального судочинства полягає в забезпеченні на цій стадії невідворотності відповідальності за вчинений злочин. Стадія виконання вироку на підставі правильного рішення суду завдяки стадіям судового розгляду та провадженням з перевірки рішень, слугує для забезпечення умови його успішної реалізації. Тобто, певною мірою, судовий розгляд та діяльність суду з перевірки рішень нижчестоящих судів створюють базу для стадії виконання вироку. Стадія виконання вироку не може функціонувати, не отримавши певну базу, основу, якою виступають раніше прийняті судові рішення. Як вірно зазначає М.К. Свиридов: „Виконання вироку є своєрідною виконавчою надбудовою над уже існуючим рішенням – це головне, що повинно характеризувати сутність стадії виконання вироку” [4, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сутність стадії виконання вироку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок