Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Функції економічної теорії

Функції економічної теорії

Назва:
Функції економічної теорії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,93 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Функції економічної теорії


Існує декілька різних визначень предмета економічної теорії.
Визначення марксиста.
Економічна теорія вивчає економічні відносини виробництва, розподілу, обміну і споживання на різних ступенях розвитку суспільства.
Самуельсон.
Предмет економічної теорії вивчає, як люди і суспільство вибирають спосіб використання дефіцитних ресурсів, які можуть мати багатоцільові призначення, для того, щоб виробити різноманітні товари і розподілити їх зараз або в майбутньому для споживання різних індивідів або груп суспільства.
Визначення економіки в підручнику Макконнела і Брю.
По-перше економіка - це дослідження поведінки людини в процесі виробництва, розподілу і споживання матеріальних благ і послуг в світі рідкісних ресурсів.
По-друге економіка досліджує ефективне використання обмежених виробничих ресурсів або управління ними з ціллю досягнення максимального задоволення матеріальних потреб людини.
Існує декілька функцій економічної теорії. *
пізнавальна функція; *
методологічна, тобто економічна теорія досліджує загальне (і економічні відносини, і продуктивні сили) і є методологічною базою для інших наук, виявляє загальні економічні закони, які є початковою методологічною посилкою для дослідження в інших науках. *
практична функція - забезпечити на основі теоретичних розробок економічну політику.
Людина - це істота біосоціальна, тобто вона є частиною всього живого на землі і в той же час вона творить цю природу.
Життя суспільства, його членів нескінченно багатогранна. Це - культура, наука, навчання, відпочинок, подорожі, спорт і, нарешті, виробництво різних благ і послуг. Що ж тут є головним? Відповісти на це питання не так просто, бо немає людини, яка б займалася чимось одним. Є область діяльності, яка лежить в основі існування всього суспільства і кожної людини, незалежно від того, де він проживає - в далекій Австралії, в жаркій Флориді або на суворих Курилах. Це - економічна діяльність, без якої немислимі всі інші види життєдіяльності.
Економічну діяльність здійснюють не просто члени суспільства, але економічні агенти, до яких відносяться не тільки рядові працівники у всіх сферах національного господарства, але і менеджери, банкіри, власники будинків і квартир, акцій і облігацій, земельних ділянок, фермери, генеральні директори підприємств і т. д. Всі вони можуть ухвалювати необхідні рішення в рамках своєї господарської компетенції і реалізовувати їх, використовуючи різні методи і засоби. Діяльність економічних агентів, закономірності, її визначальні, складають предмет економічної теорії.
Економічна теорія аналізує людину як чинник продуктивних сил і суб'єкт економічних відносин незалежно від суспільної форми виробництва.
Економічна теорія виділяє в людині головним чином те, що відповідає задачі пояснення економічної поведінки людей в різних господарських системах при обмеженості ресурсів і безмежності людських потреб. Звичайно, чин «людини економічного», або «homo economicus» страждає певною однобічністю, оскільки людина - не тільки «людина економічна». І проте економічна діяльність людей - істотна характеристика реалізації людської особи, умова, основа і передумова всіх інших сторін життя як окремої людини, так і суспільства, в цілому.
Особливо слід підкреслити величезну роль в мотивації економічної діяльності психологічних чинників. Адже не дарма багато хто, якщо не всі, теоретики минулого і теперішнього часу при поясненні економічної поведінки людей оперують такими поняттями, як «схильність», «перевага», «очікування», «намір» і т. д.
Функції людини в процесі праці і виробництва визначаються загальноекономічними законами.
а) Закон відповідності чинників виробництва, тобто вміст робочої сили в кожний даний період визначається станом вживаних засобів виробництва і освоєних технологій; разом з тим засоби виробництва і технологія пред'являє певні вимоги до змісту робочої сили.
б) Закон відшкодування витрат робочої сили - розвиток засобів виробництва і освоєння технологій визначають рівень витрат робочої сили і величину і характер витрат на її відтворювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Функції економічної теорії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок