Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Договір найму житлових приміщень

Договір найму житлових приміщень

Назва:
Договір найму житлових приміщень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,88 KB
Завантажень:
536
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота на тему
Договір найму житлових приміщень
ПЛАН
Вступ
За договором майнового найму одна сторона (наймодавець) зобов'язується надати другій стороні (наймачеві) майно у тимчасове користування за плату. Новим Цивільним кодексом України передбачаються також такі види договору найму:
найм (оренда) земельної ділянки – за договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов’язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений договором строк у володіння та користування за плату. Земельна ділянка може передаватись у найм разом із насадженнями, будівлями, спорудами, водоймами, які знаходяться на ній, або без них;
найм житла;
найм будівлі або іншої капітальної споруди. Цей догорів обов’язково укладається у письмовій формі і підлягає державній реєстрації (якщо його укладено більше, ніж на один рік);
найм (оренда) транспортного засобу. Предметом цього договору можуть бути повітряні, морські, річкові судна, а також наземні самохідні транспортні засоби тощо. Договором найму транспортного засобу може бути передбачено, що він передається у найм з екіпажем, який його обслуговує.
Договір майнового найму відрізняється від інших (суміж-них) цивільно-правових договорів рядом ознак:
а) наймач отримує майно не у власність, а лише у тимча-сове користування. Цим договір майнового найму відрізняє-ться від договорів купівлі-продажу, міни та дарування, за якими одержувач майна стає його власником або набуває права повного господарського відання чи оперативного управління. Крім того, оскільки користування майном за до-говором майнового найму є тимчасовим, після закінчення строку договору або у разі його дострокового розірвання на-ймач зобов'язаний повернути майно утому стані, в якому він його одержав;
б) оскільки надане наймачеві майно підлягає поверненню, предметом майнового найму можуть бути індивідуально-визначені, неспоживні речі (устаткування та обладнання, приміщення, будівлі і споруди, транспортні засоби, предмети побутової техніки, музичні інструменти, спортивний інвентар тощо), які не знищуються повністю або не перетворюються на іншу річ у процесі їх використання. В цьому полягає відмін-ність договору майнового найму від договору позики, пред-метом якого можуть бути споживні речі (гроші або речі, ви-значені родовими ознаками) і за яким позичальник зобо-в'язується повернути позикодавцеві таку саму суму грошей або рівну кількість речей того самого роду і якості;
в) ще однією ознакою, що характеризує договір майнового найму є його оплатність. Цією ознакою він відрізняється від договору безоплатного користування майном, за яким майно теж передається у тимчасове користування з умовою його повернення, але безоплатно .
Договір майнового найму є договором:
двостороннім, оскільки кожна із сторін цього договору набуває прав і стає взаємно зобов'язаною;
сплатним, про що вже зазначалося вище;
консенсуальним, оскільки він вважається укладеним внаслідок досягнення між сторонами угоди незалежно від мо-менту передачі речі.
1. Поняття і характерні ознаки договору найму житлового приміщення
Житлове законодавство — це сукупність нормативно-правових актів, які регулюють суспільні відносини щодо реалізації конституційного права на житло та пов'язані з ними відносини щодо управління житловим фондом, забезпечення його збереження, експлуатації і ремонту.
Загальні правила найму (оренди) житла передбачені у гл.59 ЦК.
Основним спеціальним нормативно-правовим актом житлового законодавства є ЖК.
Житловий фонд утворюють жилі будинки, а також жилі приміщення в інших будівлях, що знаходяться на території України.
Існує кілька видів житлового фонду: —
державний; —
громадський; —
фонд житлово-будівельних та житлових кооперативів; —
приватний.
Надання жилих приміщень у будинках державного та громадського житлового фонду регулюють Правила обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджені постановою Ради Міністрів УРСР та Української республіканської ради професійних спілок від 11 грудня 1984 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Договір найму житлових приміщень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок