Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Теорія держави та права

Теорія держави та права

Назва:
Теорія держави та права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,68 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ПЛАН
Cтр.
ВСТУП 3
1. ПОНЯТТЯ, ПРЕДМЕТ ТА МЕТОДИ ТЕОРІЇ ДЕРЖАВИ І ПРАВА 5
2. РОЛЬ ТЕОРІЇ ДЕРЖАВИ І ПРАВА У ФОРМУВАННІ ЮРИСТА 18
ВИСНОВОК 24
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 26


ВСТУП
Цивілізоване суспільство не може обходитися без регулюючої дії на життя людей збоку держави та права. Для з’ясування значення цих інститутів в суспільстві, необхідне хоча б загальне розуміння того, що це таке, яке їх призначення, яка роль в тому або іншому суспільстві, як їх використовувати для досягнення суспільних і особистих цілей.
Особливо слід наголосити про державу і право в Україні. Можна навіть затверджувати, що відсталість нашого суспільства від розвинутого Заходу у великій мірі пов'язана з традиційним правовим нігілізмом, зневагою до правових інститутів як збоку пересічних громадян, так і збоку владних структур. Звідси і відношення до правових знань.
Викладання курсу «Теорія держави і права» у юридичних вузах покликане, по-перше, просвітити студентів в даній галузі знань, по-друге, закласти початковий фундамент правової культури молодого покоління юристів, по-третє, дати елементарні знання (прищепити уміння і навики) для подальшої орієнтації в правових відносинах, що супроводжують громадянина все життя, незалежно від обраного ним роду занять.
Йдеться саме про теорію держави і права, оскільки тут розглядаються далеко не всі юридично значущі проблеми, а тільки ті, які є основними і більше всього задовольняють практичним потребам. В галузевих юридичних дисциплінах таким вимогам відповідає пізнання норм права (або джерел, в яких ці норми містяться), правових відносин (юридичних зв'язків людей в їхньому спілкуванні один з одним) і юридичної відповідальності за правопорушення громадян, посадових осіб і організацій.
Таким чином, навчальна дисципліна (предмет) «Теорія держави і права» вивчає питання виникнення, розвитку та удосконалення держави, основних галузей права (конституційного, адміністративного, цивільного, кримінального і т.д.), які, з одного боку, дають загальне уявлення про роль тих або інших правових норм, а з іншою - представляють необхідні юристу знання для того, щоб орієнтуватися в розв'язанні проблем, супроводжуючих кожну людину протягом всього його життя. Вивчення теорії держави і права дозволяє грамотно оцінювати життєво важливі ситуації. Звичайно, не на все можна отримати відповідь з вивченням даної дисципліни. Але вона дозволяє грамотно і за адресою звернутися за розв'язанням правових питань.
Саме це, в основному, обумовило вибір теми даної роботи, у якій будуть розкриті такі питання, як поняття, предмет, методи, функції Теорії держави і права та її роль у формуванні спеціалістів-юристів.


1. ПОНЯТТЯ, ПРЕДМЕТ ТА МЕТОДИ ТЕОРІЇ ДЕРЖАВИ І ПРАВА
Теорія держави і права — система наукових знань про об'єктивні властивості держави і права (їх внутрішню структуру і логіку розвитку); про основні та загальні закономірності виникнення, розвитку і функціонування державно-правових явищ.
Як і будь-яка інша наука, теорія держави і права має свій предмет і метод. Предмет науки (або навчальної дисципліни) - це коло питань, які вона вивчає (відповідає на питання «що?»). Метод науки (або навчальної дисципліни) — це засіб або сукупність засобів, за допомогою яких вивчається предмет (відповідає на питання «як?»).
Предмет теорії держави і права — об'єктивні властивості держави і права, основні та загальні закономірності виникнення, розвитку і функціонування державних і правових явищ.
Основні ознаки теорії держави і права:
1. Вивчає державу і право (або: державну і правову системи) у теоретико-узагальненому вигляді. Свідченням тому є категорії - загальні поняття: сутність держави, форма держави, тип держави, функція держави, сутність права, форма права, система права, правовідносини, механізм правового регулювання тощо.
2. Осягає не усе, а основні та загальні закономірності виникнення, розвитку, функціонування держави і права, їх можна назвати фундаментальними закономірностями, тому що вони однаково властиві різноманітним державам і їх правовим системам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Теорія держави та права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок