Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Криміналістика. Розслідування злочинів у сфері службової діяльності (службові злочини)

Криміналістика. Розслідування злочинів у сфері службової діяльності (службові злочини)

Назва:
Криміналістика. Розслідування злочинів у сфері службової діяльності (службові злочини)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,84 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему
Криміналістика. Розслідування злочинів у сфері службової діяльності (службові злочини)


План
1. Криміналістична характеристика злочинів у сфері службової діяльності
2. Особливості розслідування зловживання владою або службовим становищем, перевищення влади або службових повноважень
3. Особливості розслідування службової недбалості
4. Профілактичні дії слідчого при розслідуванні службових злочинів
Література


1. Криміналістична характеристика злочинів у сфері службової діяльності
До групи злочинів у сфері службової діяльності відне-сені такі види суспільне небезпечних діянь, що порушують функції державних органів або органів самоврядування, підприємств, установ або організацій, незалежно від фор-ми власності та галузей діяльності службових осіб (стат-ті 364—370 КК).
Для встановлення кримінального механізму службово-го діяння необхідно з'ясувати:
а) чи мало місце порушення службовою особою обумо-влених його службовим становищем обов'язків;
б) у результаті яких дій службової особи була заподія-на істотна шкода державним або суспільним інтересам, що охороняються законом, правам і інтересам громадян, ін-тересам суб'єктів економічної діяльності;
в) чи мав місце причинний зв'язок між злочинним діянням службової особи і наслідками, що наступили.
Суб'єктом розглянутих злочинів (крім передбачених ст. 369 КК), можуть бути службові особи, які відповідно до примітки 1 ст. 364 КК постійно чи тимчасово здійснюють функції представників влади, а також обіймають постійно чи тимчасово на підприємствах, в установах чи організа-ціях незалежно від форми власності посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків, або виконують такі обов'язки за спеціальним повноваженням. Службовими особами ви-знаються також іноземці та особи без громадянства, які виконують обов'язки, згідно з п. 1 цієї примітки.
Службові злочини так чи інакше пов'язані з корупційними проявами, їх супроводжують діяння, що вчинюються в різних сферах діяльності, працівниками, що не є служ-бовими особами. Цим пояснюється необхідність розробки методики розслідування службових злочинів, пов'язаних із корупцією.
Аналіз поширення злочинів, пов'язаних з корупцією в різних країнах, знайшов своє відображення у Довідковому документі ООН про міжнародну боротьбу зі злочинністю, де корупція визначається як зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях. З цього визначення випливає, що поняття корупції ширше, ніж хабарництво.
Серед основних елементів загальної криміналістичної характеристики службових злочинів варто виділити спо-соби їх вчинення і приховування та типові матеріальні сліди.
Особливості способів службових злочинів полягають у тому, що вони застосовуються не як одиничні дії, а найчас-тіше у вигляді продуманої системи злочинної діяльності, яка здійснюється протягом тривалого періоду. Для служ-бових злочинів (за винятком службової недбалості) харак-терною є загальна особливість — основою їх способу є на-вмисне виконання (або невиконання) певних службових дій у вигляді розпоряджень, наказів, доручень, дозволів, заборон, що заподіяли фізичну, матеріальну або моральну шкоду. Спосіб приховування службових злочинів нерідко є складовим елементом злочинної діяльності, здійснюваної відповідно до єдиного задуму. Це характерно в основному для хабарництва і службових зловживань, оскільки спосіб приховування їх заздалегідь передбачається.
Дії службових осіб, спрямовані на вчинення і прихо-вання злочинів, можуть не збігатися за суб'єктом у випад-ках, якщо приховування здійснюється не виконавцем, а ін-шими заінтересованими особами. Дії по вчиненню і прихо-вуванню злочину можуть не збігатися й за задумом, якщо необхідність маскування виникла у зв'язку з непередбаче-ними обставинами або зміною обстановки. І навпаки, при-ховування службової недбалості звичайно здійснюється після настання наслідків злочинної бездіяльності.
Основними способами приховування службових зло-чинів є: фальсифікація обліку і звітності; внесення змін до документів; заміна або виготовлення фіктивних докумен-тів; знищення документів; штатні переміщення; знищення матеріальних слідів злочину тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Криміналістика. Розслідування злочинів у сфері службової діяльності (службові злочини)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок