Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Джерела права соціального забезпечення

Джерела права соціального забезпечення

Назва:
Джерела права соціального забезпечення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,79 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Джерела права соціального забезпечення


В умовах реформування законодавства про соціальне забезпечення України необхідними є наукові дослідження загальнотеоретичних засад правового регулювання відносин в соціальному забезпеченні, серед яких важливе місце належить проблемі джерел права соціального забезпечення. Дослідження джерел права соціального забезпечення зумовлене і суто практичними інтересами, оскільки у цій сфері накопичилось чимало проблем, які в основі своїй не сприяють правильному застосуванню чинного трудового законодавства.
Проблему джерел права соціального забезпечення тією чи іншою мірою досліджувалась Андреєвим В.С. [1], Мачульською О.Є. [2], Смірновою М.О. [3] та деякими іншими авторами. В Україні проблема джерел права соціального забезпечення достатньо не вивчена.
Теорія права розглядає поняття джерело права у двох значеннях. Перше значення розкриває причину створення права. Такою причиною є держава, яка наділена владою ухвалювати відповідні рішення у вигляді правових норм для реалізації потреб суспільства і розвитку суспільних відносин.
Друге значення поняття характеризує його юридичну природу. У цьому розумінні під джерелом права розуміють форму виразу державної волі, тому у цьому тлумаченні джерело права часто ототожнюється із формою права.
Найбільшого поширення у юридичній науці набуло розуміння джерела права як офіційна форма зовнішнього виразу правових норм, який засвідчує їхню державну загальнообов’язковість [4, с.109].
Для українського права характерним є те, що головними його джерелами є нормативно-правові акти і нормативно-правові договори.
Джерелами права соціального забезпечення як самостійної галузі права є численні нормативно-правові акти: закони, укази Президента України, постанови Кабінету Міністрів України, різноманітні нормативно-правові акти міністерств і відомств, а також органів місцевого самоврядування, та нормативно-правові договори: міжнародні договори, Генеральні, галузеві і регіональні угоди й колективні договори.
Перш ніж визначити поняття джерела права соціального забезпечення, виділимо особливості, що відрізняють їх з-поміж нормативно-правових актів інших галузей права.
По-перше, в Україні немає єдиного кодифікованого акта, який би врегулював весь комплекс суспільних відносин, що становлять предмет права соціального забезпечення. Це зумовлено об’єктивними причинами. Джерела права соціального забезпечення формуються під впливом низки економічних, соціальних та правових чинників, які визначають їхню правову природу, сутність та особливості формування. Система законодавства у справі соціального забезпечення перебуває у стадії реформування. На сьогодні діюче законодавство характеризується великою нестабільністю. Це своєю чергою призводить до безсистемності і дублювання. У багатьох випадках у різних законах одне і те ж поняття тлумачиться по різному, що утруднює їх застосування. Як приклад, наведемо, те що система державних допомог регулюється понад сотнею нормативно-правовими актами, які прийняті на різних рівнях. Тому в недалекому майбутньому постане необхідність у прийнятті якщо не єдиного, то декількох кодифікованих актів, які регулюватимуть окремі види соціального забезпечення, а також систему соціального страхування. Очевидно, це повинно бути щось на зразок Соціального кодексу, або Кодексу про соціальне забезпечення.
По-друге, важлива роль серед джерел права соціального забезпечення належить міжнародним актам.
Відповідно до ст.9 конституції України, чинні міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України. Якщо міжнародним договором України передбачені інші правила, ніж у законі, то застосовуються правила міжнародного договору.
Серед міжнародних документів особливе місце посідає Загальна декларація прав людини, яка у ст.22 передбачила право людини на соціальне забезпечення за допомогою національних зусиль та міжнародного співробітництва й відповідно до структури і ресурсів кожної держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Джерела права соціального забезпечення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок