Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Характеристика договору купівлі – продажу

Характеристика договору купівлі – продажу

Назва:
Характеристика договору купівлі – продажу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,26 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Характеристика договору
купівлі – продажу


Зміст
1.Загальна характеристика договору . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .3
2.Обов’язки сторін за договором купівлі-продажу . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .5
3.Відповідальність сторін за неналежне виконання договору . . . . . . . . . . . . . . . 5
4.Роздрібна купівля-продаж . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .6
5.Купівля-продаж житлових будинків. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .7
Список використаної літератури . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .9
1 Загальна характеристика договору
За договором купівлі-продажу одна сторона(продавець)передає чи зобов’язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві),а покупець приймає чи зобов’язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Договір купівлі-продажу належить до категорії договорів із передачі майна у власність.Це – іменний,двосторонній, консесуальний та оплатний договір.
Сторонами в договорі є продавець та покупець.За загальним правилом право товару надано власнику.Водночас у певних випадках стороною може бути й інша особа.
Істотними умовами договору традиційно вважалися предмет та ціна.
Предметом договору можуть бути як речі,що визначені індивідуальними та родовими ознаками,так і майнові права і право вимоги,якщо вимога не має особистого характеру.Для того,щоб річ визнавалась товаром і могла виступати як предмет договору купівлі-продажу,необхідно наділити її такою властивістю,як оборотоздатність.Речі,обмежені в обігу,можуть бути предметом договору купівлі-продажу лише за наявності у продавця та покупця спеціального дозволу на їх реалізацію чи придбання,а речі,які вилучені з обігу,взагалі не можуть продаватися і купуватися.
Найчастіше предметом договору купівлі-продажу виступають речі,які є у продавця на момент укладання договору чи будуть створені у майбутньому.Умова щодо предмета договору купівлі-продажу вважається виконаною,якщо зміст договору дозволяє визначити найменування товару та його кількість.Кількість може визначатися в мірах ваги,площі,штуках тощо.
Ціна встановлюється за кількісну чи вагову одиницю товару.Якщо в основу ціни покладена вагова одиниця,необхідно визначити характер ваги:брутто(вага з тарою),нетто(чиста вага),брутто за нетто(вага упаковки настільки незначна,що вона враховується в чисту вагу товару).
Ціна в договорі може бути як договірною,тобто встановленою за погодженням сторін,так і централізованою чи фіксованою.
Мета централізованих цін:
обмежувати монополізм;
недопустити недобросовісної конкуренції;
захистити права споживачів.
Погодженням предмета та ціни інтерес покупця та продавця до договору не обмежується.Залежно від виду договору їх можуть цікавити такі умови як якість,комплектність,асортимент,виготівник,строк гарантії.
Інколи собівартість товару може бути незначною,але значні витрати пов’язані їз його завантаженням,розвантаженням та перевезенням.З метою спрощення укладення договору купівлі-продажу в міжнародній торговельній практиці використовуються базисні умови поставки.В 1936 р.Міжнародна торговельна палата розробила і опублікувала Офіційні правила по тлумаченню торговельних термінів Міжнародної торговельної палати.
Мета Правил:
1)уніфікувати понятійний апарат;
2)визначити момент переходу ризику випадкової загибелі від продавця до покупця;
3)визначити зобов’язання сторін щодо завантаження, розвантаження, перевезення, страхування, охорони товару.
Форма договору залежить від ціни предмета договору,суб’єктного складу,предмета договору і спеціальних вказівок закону.Договір купівлі-продажу може укладатися як в усній,так і в письмовій формі,а також шляхом вчинення конклюдентних дій,тобто дій,які свідчать про бажання покупця укласти договір на запропонованих йому умовах.
Так,договір купівлі-продажу земельної ділянки,єдиного майнового комплексу чи іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Характеристика договору купівлі – продажу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок