Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Виборчий процес в Україні: конституційно-правовий аспект

Виборчий процес в Україні: конституційно-правовий аспект

Назва:
Виборчий процес в Україні: конституційно-правовий аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,91 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Виборчий процес в Україні: конституційно-правовий аспект


Після прийняття 28 червня 1996 року нової Конституції України Верховна Рада України прийняла нових виборчих законів, на підставі яких здійснюється виборчий процес в державі, зокрема: Закон України "Про вибори народних депутатів України" від 24 вересня 1997 року, який втратив чинність на підставі прийняття 18 жовтня 2001 року нового Закону України "Про вибори народних депутатів України"; Закон України "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" від 14 січня 1998 року; Закон України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим" від 12 лютого 1998 року; Закон України "Про вибори Президента України" від 5 березня 1999 року; Закон України "Про Центральну виборчу комісію" від 17 грудня 1997 року.
Відтак, в Україні проводяться вибори народних депутатів до Верховної Ради України, вибори Президента України, вибори депутатів до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, вибори депутатів сільських, селищних, районних, міських, районних у містах, обласних рад та сільських, селищних і міських голів.
У науці конституційного права відомі різні погляди щодо визначення поняття виборчого процесу. Так І.П. Ільінський, Б.А. Страшун, В.І. Ястребов зазначають, що виборчий процес – це діяльність уповноважених суб’єктів у справі підготовки і проведення виборів, а також норми, які регулюють цю діяльність [1, с. ].
В.В. Молдован, В.Ф. Мелащенко вважають, що це встановлена законодавством процедура, порядок організації і проведення виборів, один із елементів виборчої системи [2, с. ]. У юридичній енциклопедії за 1998 рік виборчий процес сформульовано як один з основних елементів виборчої системи, що забезпечує організацію проведення виборів у встановленому законом порядку [3, с. 366].
В.В. Кравченко стверджує, що це врегульована правовими та іншими соціальними нормами діяльність органів, організацій, окремих громадян, їхніх колективів і груп з підготовки та проведення виборів до представницьких та інших виборних органів державної влади і місцевого самоврядування [4, с. ].
В.Ф. Погорілко під виборчим процесом розуміє врегульовану законом специфічну діяльність уповноважених органів і громадян, спрямовану на формування якісного і кількісного складу органів державної влади та органів місцевого самоврядування [5, с. ].
Є навіть думки, що виборчий процес – це і певно визначена діяльність, і система правових норм, яка регулює цю діяльність, більше того – в іншому значенні рекомендують застосовувати термін "виборчо-процесуальне право" [6, с. ].
В.Д. Яворський у зміст виборчого процесу вводить складну структуру технологій як ефективного засобу забезпечення і захисту активного і пасивного виборчого права громадян України шляхом послідовного впровадження комплексу виборчих дій та процедур [7, с. ].
Однак, видається, що наведені інтерпретації виборчого процесу не можуть претендувати на вичерпну повноту сприйняття об’єктивної юридичної дійсності, не враховують повною мірою складної внутрішньої організації суспільних відносин, пов’язаних з практикою реалізації виборчих процедур, абстрагуються від необхідності співвідношення процесу організації і проведення виборів з іншими, зумовленими здійсненням виборчих прав громадян, діями.
Перш ніж сформулювати визначення виборчого процесу необхідно з’ясувати питання – чи є в нашій національній правовій системі така самостійна галузь, як конституційно-процесуальне право України?
Російські вчені-юристи А.І. Кім, Б.В. Дрейшев, В.О. Лучін, В.С. Основін, В.А. Юсупов та інші ще у 80-х роках стверджували, що факти активізації процедурно-процесуальної регламентації в сфері державного права (зауважимо, що в правових джерелах триває термінологічний спір між науковцями і з приводу того, як правильно назвати цю галузь: державним чи конституційним правом? Враховуючи особливості сучасного етапу розвитку держави і суспільства, вітчизняні науковці від–дають перевагу другій) дають підстави вважати, що наявні чітко визначені тенденції виділення в самостійне, інституційне, нормативне утворення в рамках державного права, державно-процесуального права [8, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Виборчий процес в Україні: конституційно-правовий аспект

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок