Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Передумови та розвиток теорії розподілу влади

Передумови та розвиток теорії розподілу влади

Назва:
Передумови та розвиток теорії розподілу влади
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,28 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ВСТУП
З цьго приводу вже чимало написано · сказано. Hе буду повторювати аргументи, а лише зазначу, що принцип под·лу влади для правовој держави не сл·д фетишизувати, що µдиним джерелом державној влади µ народ, а державн· органи виконують певн· функц·ј по зд·йсненню ц·µј влади, що суть питання полягаµ не т·льки у науково обгрунтованому розпод·л· цих функц·й, а, що не менш важливо, - у взаµмод·ј вс·х г·лок влади.
Характерно, що приб·чники президентськој республ·ки · концепц·ј под·лу влади часто посилаються на конституц·йний досв·д США. Але звернемось до американських авторитет·в. В·до-мий конституц·онал·ст професор Ч.Райз у в·снику "Програми сприяння парламентов· Украјни" (номер за 12 вересня 1995 р.) пише: "Под·л влади" µ не зовс·м точним терм·ном для опису аме-риканськој конституц·йној модел·. автори американськој консти-туц·ј насправд· створили форму державного правл·ння не з "под·лом влади", а радше з в·докремленими один в·д одного владними ·нститутами - президентом, законодавчим органом · су-дами, як· мають розмежован· компетенц·ј · розпод·лен· функц·ј... Кожна г·лка влади може вдаватися до певних д·й, але проведення ц·л·сној пол·тики вимагаµ сп·впрац· ·нших владних г·лок". "Чи призводить система, яка даµ конкретн· ·нституц·йн· повноваження президентов· · законодавчому органов·, до супер-ництва м·ж ними у виробленн· пол·тики?" - запитуµ Райз. ¶ в·дпов·даµ: "Так, призводить, але ж вона таки створюµ стимули, необх·дн· г·лкам влади для сп·впрац·"(9,14-15).
Творцям нашој новој Конституц·ј треба зважити на цей б·к справи. Покищо законодавча · виконавча г·лки влади змагаються ·з перем·нним усп·хом у накладенн· вето на в·дпов·дн· акти. Hа м·й погляд у нов·й Конституц·ј Украјни сл·д ч·тко вказати на необх·дн·сть взаµмод·ј р·зних г·лок влади. Hе менш важливо до-могтися такој взаµмод·ј у реальн·й практиц·.
В структурно-орган·зац·йному план· правова держава пропо-нуµ належне розд·лення сфер д·яльност·, прац· · ч·ткого розп-ред·лення функц·й · компетенц·ј м·ж р·зними державними органа-ми, тобто все те, що по давн·й юридичн·й традиц·ј називаµться концепц·µю "розд·лення влади".
Так само · в Украјн· мова повинна йти про розд·л сфер, сп·вроб·тництва · компетенц·ј м·ж трьома основними владами - законодавчој, виконавчој · судовој.
Кожна з цих влад в залежност· в·д своµј природи, характе-ром функц·й · призначенням повинна зайняти своµ м·сце в за-гальн·й систем· державној орган·зованој влади · вести державн· справи в в·дпов·дних јм формах · межах, належними шляхами · засобами. Законодавча влада в концепц·ј правовој держави по-винна виступати як орган, що виражаµ волю народу, як вищий представницький заклад. В·дпов·дно виконавча влада (уряд · в ц·лому вся виконавчо-розпорядча влада) повинна формуватися урядовими органами, бути п·дконтрольною · п·дзв·тною јм, д·яти на основ·, в межах закону. Судова влада повинна реал·зовува-тися незалежними в·д вс·х ·нших влад судами на основ· правових закон·в.
Розпод·л влад включаµ в себе орган·зац·йно-правовий ме-хан·зм јх взаµмод·ј, взаµмних здержок · противаг з ц·ллю утри-мання кожною з них својх повноважень · разом з тим забезпечен-ня јј незалежност· в·д ·нших влад в тих же межах. В системн·й одиниц· розд·лених влад суверен·тет держави знаходить своµ найб·льш адекватне орган·зац·йне вт·лення (9,15-19).
Розпод·л влад - це резюме · показник розвитку права · держави, орган·зац·йний вираз правового характеру держави, не-обх·дна передумова для правовој законност· · режиму панування права. Без належного розпод·лу влад не може ·снувати правовој держави · правових закон·в.
1. Передумови та розвиток тео𶱠розпод¶лу влад
Звернемся до паршопочатк·в розвитку теор·ј про под·л дер-жавној влади на законодавчу, виконавчу · судову.
В XIII глав· 5-ој книги "Про дух закон·в" Монтеск'µ пор·внюµ деспотичне правл·ння з звичаями дикун·в Лу·з·ани, котр·, бажаючи д·стати з дерева пл·д, зрубують дерево п·д са-мий кор·нь. Так д·µ · деспотичне правл·ння, само п·друбуючи крону, на котр·й воно тримаµться.
Феодально деспотичному режиму Монтеск'µ протиставляµ конституц·йно-монарх·чний або республ·канський режим · под·бно до Локка розвиваµ компром·сну теор·ю розпод·лу влад на законо-давчу, виконавчу · судову, д·ючи ·золоьвано одна в·д одној.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Передумови та розвиток теорії розподілу влади

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок