Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття прав людини.Права людини в середні віки

Поняття прав людини.Права людини в середні віки

Назва:
Поняття прав людини.Права людини в середні віки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,09 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Поняття прав людини.
Права людини в середні віки


Питання прав та свобод людини на сьогодні є найважливішою проблемою внутрішньої та зовнішньої політики усіх держав світової співдружності. Вони органічно поєднуються із соціальною діяльністю людей, їх суспільними відносинами, способами існування індивіда, виступають нормативною формою взаємодії людей, упорядкування їх зв'язків, координації вчинків, засобом запобігання суперечкам, протиборствам, конфліктам на ґрунті поєднання свободи окремих осіб зі свободою інших людей, є запорукою нормального функціонування суспільства і держави. Такі права, як право на життя, на гідність, недоторканність особи, свободу слова, совісті, поглядів, переконань, невтручання в особисте життя, право на участь у політичних процесах та з управлінні державою є необхідними умовами укладу людського життя в цивілізованому суспільстві і повинні бути беззастережно визнані і охоронятись державою.
До суті прав людини та їх розподілу в суспільстві слід підходити конкретно - історично. Сучасний перелік прав людини, зафіксований в багатьох міжнародно-правових актах і в конституціях правових держав, результат довгого становлення. Сучасні еталони і стандарти у сфері прав людини перш ніж стати нормою демократичного суспільства пройшли розвиток у кілька століть.
Вирішальним етапом у процесі розвитку прав і свобод людини стали буржуазно-демократичні революції XVII - XVIII ст. Вони висунули як широкий набір прав людини, так і принципи свободи, формальної рівності, які стали основою універсальності прав людини і надали їм справді демократичного звучання. Права людини стають одним із головних ціннісних орієнтирів суспільного розвитку. Вони здійснили значний вплив на характер держави, оскільки обмежували її всевладдя, сприяли встановленню взаємодії міждержавною владою та індивідом, звільнивши останнього від надмірної опіки, придушення його волі та інтересів з боку владних структур. Формування правової держави було б неможливим без утвердження в суспільній свідомості і практиці свободи і прав людини. Отже, можна стверджувати, що характеристика свободи особистості визначає значною мірою сутність держави, у якій реалізується дана свобода: тоталітарна це держава, теократична або демократична, правова чи соціальна.
Пошук способів взаємовідносин людей в державі як з владою, так і поміж собою був тривалим і ніколи не обмежувався лише правовим простором. Атому права людини спочатку мали морально-етичне, духовно-культурне та релігійне наповнення. Вони формувалися в процесі людської діяльності, яка визначалася різноманітністю вчинків, потреб, форм відносин, неминучістю зіткнень і протиборств інтересів. У результаті із багатьох варіантів вчинків учасників суспільної взаємодії вирізнялись певні стійкі норми, еталони, цінності, які здатні були упорядкувати цей процес, поєднати інтереси різних індивідів в рамках певного виду історичного існування з його способом виробництва, духовною культурою, державністю. І кожна людина може претендувати на певний обсяг благ і умов життя (матеріальних і духовних),отриманню яких повинні їй сприяти суспільство і держава.
Обсяг цих благ і умов не завжди однаковий і визначається становищем індивіда в класовій структурі суспільства, в системі матеріального виробництва. Ці блага умовно можуть бути названі правами людини, їх умовність визначається поляризацією суспільства на різних етапах його розвитку, своєрідністю цивілізацій, які не давали можливості правам людини на основі принципів свободи і формальної рівності набрати універсального характеру та отримати сучасне звучання.
Проблема прав людини завжди була предметом гострих класових війн за володіння правами або за їх розширення. Здобуті ж або розширені права, в свою чергу, фіксували статус людини в суспільстві
на тому чи іншому етапі його розвитку. І кожний ступінь розвитку суспільства був черговим кроком до шляху знаходження і розширення свобод, поповнення прав людини новими якостями, поширення їх на більше коло суб'єктів.
Історія свідчить, що культурний прогрес суспільства неможливий, якщо він не вносить принципово нового в становище особи, якщо людина в процесі переходу від однієї суспільно-історичної формації до іншої не отримує додаткових прав і свобод.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Поняття прав людини.Права людини в середні віки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок