Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Світові правові сім’ї

Світові правові сім’ї

Назва:
Світові правові сім’ї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,43 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
В світі майже всі держави мають свої правові системи, які можна згрупувати в певні правові сім’ї:
романо-гарманська правова сім’я;
англосаксонська правова сім’я;
релігійно-традиційна правова сім’я;
сім’я соціалістичного права.
В основу цієї градації було покладено такі основні положення, як джерела права, способи прийняття норм права, їх тлумачення, уявлення про місце права в житті суспільства тощо.
Найшвидше сформувалася романо-германська правова сім’я, взявши за основу римське право. Вона, на думку багатьох дослідників, є найбільш досконалого і саме до неї прагне увійти правова система України. Однак остання ще не позбулася деяких рис соціалістичного права. Сім’ю соціалістичного права вже можна із впевненістю назвати “колишньою”, оскільки до неї входить право країн колишнього СРСР. І ці країни, здобувши незалежність, прагнуть пристосувати своє право, в основному, до романо-германського чи англосаксонської правової сім’ї. Щодо англосаксонської правової сім’ї, то вона є найбільш поширеною в світі. Близько третини населення земної кулі живе за нормами її права. Дуже відрізняється від вище згаданих правових сімей релігійно-традиційна сім’я. В державах, які до неї входять, все право базується відповідно на релігії чи звичаях національних законодавців, обміну правовою інформацією і науковими ідеями. В цьому й полягає актуальність даної теми, оскільки саме вивчення правових сімей сучасного світу допоможе сформувати в Україні досконалу правову систему, в якій буде поєднано кращі елементи правових систем світу. Порівняти дозволяє краще пізнати правові інститути інших держав перед тим, як впровадити їх у правове і політичне життя нашої держави, побачити всі позитивні і негативні сторони. Це дозволить об’єктивно підійшли до розгляду і впровадження даного інституту, що важливо при становленні нової правової системи в Україні.
Предметом вивчення даної теми є порівняльне дослідження правових систем сучасного світу з метою виявлення спільних та відмінних рис, особливостей, взаємовпливу, її обєктом є правові системи різних держав.
При висвітленні даної теми становляться такі основні завдання:
виявлення сучасної правової картини світу;
порівняння правових систем з метою визначення їх особливостей, взаємовпливу, тенденцій розвитку;
наукова класифікація правових систем світу в сімї;
характеристика сучасної правової системи України на основі дослідження основних правових сімей.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Світові правові сім’ї

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок