Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Виняткова природа авторською права

Виняткова природа авторською права

Назва:
Виняткова природа авторською права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,90 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат
Виняткова природа авторською права


В англійській мові існує термін «копірайт» (буквально — право на виготовлен-ня копій), що означає дію, яка відносно літературних або інших художніх творів може виконуватися тільки самим автором або з його дозволу. Йдеться про виго-товлення примірників літературного або іншого твору, наприклад книжки, карти-ни, скульптури, фотографії чи кінофільму. Але в законодавстві більшості країн використовується словосполучення «авторське право». В основу цього терміна за-кладено факт надання автору певних повноважень відносно його твору. Для при-кладу, право перешкодити його спотвореному відтворенню, яке може здійснюва-тися лише самим автором. Тоді як інші права, наприклад, право на виготовлення примірників, можуть здійснюватися третіми особами, які отримали на це ліцензію від автора.
Охороні підлягають форми вираження ідей автора, а не самі ідеї. Так, якщо ав-тор публікує у формі журнальної статті стислий виклад своїх ідей про те, як побу-дувати радіоприймач, ніхто не може перешкодити третій стороні використати ці ідеї для створення такого приймача; однак авторське право захистить автора від відтворення примірників його статті без його дозволу. Що стосується самого ви-находу, то на нього не поширюється охорона відповідно до авторського права, але він може бути захищений на інших підставах, наприклад, в контексті промислової власності. Головним є те, що ідеї не охороняються авторським правом.
Остаточна фіксація твору в матеріальній формі (рукопис, друкарський відбиток, фотографія, звуко- або відеозапис, скульптура, архітектура, живопис, відтворення в графічній формі тощо) не обов'язкова для виникнення його як передумови для охорони. Однак деякі країни, в основному з англ о-американською юридичною си-стемою, вимагають тієї або іншої фіксації твору до того, як йому буде надана охо-рона, роблячи це з міркувань використання такої форми як доказ у разі позову.
Авторське право загалом, а також усі права авторів, що включаються до нього, є винятковими. Власник виняткового права на твір може його здійснювати від-повідно до законодавства, причому придбання аналогічних прав на той же твір якою-небудь іншою особою виключається. Ніяка інша особа, крім власника таких прав, не може використати твір, не маючи на те дозволу, за винятком випадків, обумовлених законом. Ліцензії, що видаються правовласником на використання твору, можуть також включати виняткові права, якщо це обумовлено або передба-чено законом.
Винятковий характер авторських прав полягає не у визнанні 'їх невіддільності від особистості автора, а у визнанні того, що тільки сам володілець авторського
права може вирішувати питання про здійснення авторських правомочностей, по-в'язаних з використанням твору. Враховується, що окремі авторські правомоч-ності, наприклад, право авторства і право на ім'я, не відчужувані від автора, і за-кон встановлює певні обмеження у здійсненні авторського права, а можливість використання похідних творів може залежати не тільки від їх творця, а й від інших осіб. Однак, саме володілець авторських прав наділений особливими правомочно-стями щодо розпорядження твором з одночасною забороною всім іншим особам вчиняти відносно твору дії без його розпорядження.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Виняткова природа авторською права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок