Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> ПР як організація комунікативного простору. Економічна комунікація та ринок

ПР як організація комунікативного простору. Економічна комунікація та ринок

Назва:
ПР як організація комунікативного простору. Економічна комунікація та ринок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,20 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ПР як організація комунікативного простору. Економічна комунікація та ринок


Зміст


Вступ
Тема даної роботи – „ПР як організація комунікативного простору. Економічна комунікація та ринок”.
Мета написання даної роботи полягає в дослідженні основних напрямків комунікативної діяльності підприємств та організацій та ролі ПР в організації їх комунікативного простору.
Основними завданнями при написанні роботи стали: підбір та аналіз літературних та наукових джерел, присвячених проблемам комунікацій, паблік рілейшнз, маркетингу тощо; узагальнення отриманих даних; оформлення результатів дослідження у вигляді дійсної роботи.
Актуальність обраної теми дослідження полягає в тому, що зв’язки з громадськістю сьогодні сприймають як важливий елемент ділових відносин у всіх областях повсякденного життя. І хоча зв’язки з громадськістю сприймаються саме так, це аж ніяк не свідчить, що те, що ПР цілком правильно розуміється. ПР - це невід'ємна частина ефективного управління будь-якою організованою формою діяльності. Але вивчення питань зв’язків з громадськістю вимагає підготовки і досвіду, здорового глузду й уміння застосовувати теорію на практиці.
Зростання уваги до сфери ПР в усьому світі в останні роки не випадкове. Посилення конкуренції на ринках відбувається в умовах інтенсивного розвитку і поширення інформаційних технологій, розгортання глобальних телекомунікацій. Зростаючий динамізм, мінливість і невизначеність ділового середовища визначають для організацій необхідність постійних інтерактивних комунікацій з партнерами, споживачами, зайнятими. Такі багатобічні інформаційні зв'язки необхідні для моніторингу і прогнозування подій в умовах неповної визначеності, для своєчасної й адекватної реакції на них. ПР, безсумнівно, є засобом стратегічного управління поводженням зовнішнього і внутрішнього середовищ організації, інструментом впливу на них за допомогою інформаційної взаємодії.
1. Поняття та сутність зв’язків з громадськістю
Паблік Рілейшнз (ПР) — самостійна функція маркетинг-менеджменту по встановленню і підтримці комунікацій між організацією і її громадськістю.[1, c.14]
Комунікація — це обмін інформацією між двома або декількома людьми. Саме комунікації є предметом дисципліни ПР. Встановлення і ведення необхідних зовнішніх і внутрішніх комунікацій організації має стратегічну значимість для досягнення організаційних цілей.
Комунікації, представляючи собою складову частину комплексу маркетингу, є поєднуючею ланкою між елементами усередині виробничо-господарської системи, а також, поза нею - між даною системою й елементами зовнішнього середовища.
Маркетингові комунікації, як і в цілому маркетинг, базуються на фундаментальних принципах маркетингу. Це означає, що маркетинг являє собою систему заходів і сукупність технологічних прийомів, що дозволяють організації завойовувати, і в наслідок цього зберігати вигідну клієнтуру за допомогою постійного спостереження за ринком з метою здійснення впливу на його розвиток або в гіршому випадку, пристосування до нього.
Зв'язки з громадськістю - явище набагато більш глибоке і широке, ніж просто відділи, що функціонують в окремих організаціях і установах, або самостійні консультативні фірми Паблік рілейшнз, до послуг яких звертаються клієнти.
І теоретики, і практики системи Паблік рілейшнз постійно підкреслюють, що вона є наукою і мистецтвом формування суспільної думки в бажаному напрямку. Третє видання міжнародного Вебстерского тлумачного словника визначає Паблік рілейшнз як "науку і мистецтво налагодження взаємного розуміння і доброзичливості між особистістю, фірмою або установою і громадськістю".
Прагнення визначити сутність Паблік рілейшнз, перелічуючи властиві цій системі функції, досить широко поширене серед теоретиків і практиків. Відомий американський дослідник Рекс Ф.Харлоу спробував узагальнити більш п'ятисот дефініцій, що нагромадилися в спеціальній літературі з початку XX століття, і на підставі цього запропонував своє власне визначення, що охоплює концептуальні й операціональні аспекти зв'язків із громадськістю: "Паблік рілейшнз - це особлива функція управління, покликана встановлювати і підтримувати взаємозв'язки, взаєморозуміння, взаємовизнання і співробітництво між організацією і її публікою; здійснювати управління процесом вирішення проблем або спірних питань; допомагати керівництву у вивченні суспільної думки і реагуванні на неї; визначати і підкреслювати відповідальність керівництва в питаннях служіння суспільним інтересам; допомагати керівництву ефективно змінюватися відповідно до вимог часу; виступати системою завчасного попередження, допомагаючи передбачати тенденції розвитку; як свої основні засоби використовувати наукові методи, засновані на етичних нормах спілкування" (Harlow Rex F.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ПР як організація комунікативного простору. Економічна комунікація та ринок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок