Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Особливі порядки провадження

Особливі порядки провадження

Назва:
Особливі порядки провадження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,74 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Особливі порядки провадження
Основні питання, які необхідно вивчити у процесі опрацювання теми: особливості проведення досудового слідства у справах про злочини неповнолітніх; особливості провадження у справах про застосування примусових заходів медичного характеру; протокольна форма досудової підготовки матеріалів; особливості провадження у справах приватного обвинувачення.
Рекомендована література:
Бондаренко О.О. Деякі питання участі педагога у кримінальному судочинстві \\ Науковий вісник Дніпропетровського ДУВС. – 2006. – Спец. Вип. - №1. – С.48-52.
Баулин О.В., Карпов Н.С. Спрощене досудове провадження в Україні: історія, сучасність, перспективи: навчал. посіб. К.: НАВСУ, 2004. – 151 с.
Галаган А.Й. Особенности расследования органами внутренних дел общественно опасных деяний лиц признаваемых невменяемыми. К., 1986. 84с.
Зеленський С.М. Реформування процесуального порядку провадження у справах про суспільно-небезпечні діяння неповнолітніх \\ Науковий вісник Дніпропетровського ДУВС. – 2006. – Спец. Вип. - №1. – С.84-87.
Осауленко О.А. Реалізація принципу презумпції невинуватості при застосуванні примусових заходів медичного характеру // Держава і право: зб. наук. праць. Вип. 30. – К.: ін-т дер. І права ім. В.М. Корецького, 2005. – С. 514-518.
Сенченко Н. Поняття та види процесуальних гарантій у провадженні по застосуванню примусових заходів медичного характеру // Підприємництво, господарство і право. – 2006. - №1. – 124-127.
Старжинський В.С. та ін. Інтерпол: Навч. пос. – Х.: Бурун книга, 2006. – 112 с.
Строков С.М. , Холостенко С.М. Побудова норми КПК України відносно затримання та взяття під варту неповнолітнього // Вісн. одес. ін-ту внут. справ. – 2004. - №2. – С. 205-209.
Улицкий С.Я. Правовое регулирование принудительных мер медицинского характера. Владивосток, 1974. 118с.
Особливості провадження у справах про злочини неповнолітніх
Щоби не допустити помилок при провадженні у кримінальних справах щодо неповнолітніх, які самі не в змозі у повній мірі здійснити надані їм кримінальним процесом права, процесуальний закон встановлює деякі особливості провадження у справах неповнолітніх, що забезпечує ряд додаткових правових гарантій їх прав.
В КПК України більшість норм, які регламентують особливості розслідування та розгляду справ про злочини неповнолітніх, зосереджено у спеціальному розділі (восьмому), який складається із 17-и статей.
За загальним правилом, кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину минуло 16 років, і лише за вчинення деяких найбільш тяжких злочинів (умисне вбивство, умисне тяжке тілесне ушкодження, умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, диверсія, терористичний акт та ін.) – з 14 років (ст. 22 КК). Зважаючи на неповну фізичну і соціальну зрілість цих осіб, їх обмежену право- і дієздатність, законодавець передбачив такі особливості провадження, які надають їм додаткові порівняно з дорослими гарантії права на захист, дозволяють процесуальним та судовим органам звільняти їх від кримінальної відповідальності або відбування покарання.
Особливості предмета доказування у справах про злочини неповнолітніх
Закон передбачає, що при провадженні досудового слідства та розгляді в суді справи про злочини неповнолітнього, крім обставин, зазначених у статті 64 КПК, необхідно також з’ясувати:
1) вік неповнолітнього (число, місяць, рік народження);
2) стан здоров’я та загального розвитку неповнолітнього. При наявності даних про розумову відсталість неповнолітнього, не пов’язану з душевним захворюванням, повинно бути також з’ясовано, чи міг він повністю усвідомлювати значення своїх дій і в якій мірі міг керувати ними;
3) характеристику особи неповнолітнього;
4) умови життя та виховання неповнолітнього;
5) обставини, що негативно впливали на виховання неповнолітнього;
6) наявність дорослих підмовників та інших осіб, які втягнули неповнолітнього в злочинну діяльність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Особливі порядки провадження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок