Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Розслідування злочинів у сфері господарської діяльності

Розслідування злочинів у сфері господарської діяльності

Назва:
Розслідування злочинів у сфері господарської діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,40 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 
Р Е Ф Е Р А Т
НА ТЕМУ:
“ Розслідування злочинів у сфері господарської діяльності”
 


1. Особливості криміналістичної характеристики і розслідування податкових злочинів
1. Криміналістична характеристика злочинів
Об'єктом злочинного посягання даного виду є суспільні податкові відносини, які виникають у процесі економічної діяльності і покликані сприя-ти нормальному функціонуванню податкової системи держави.
Під податком, збором, іншим обов'язковим платежем (далі — податок) слід розуміти обов'язковий внесок до бюджету відповідно-го рівня або державного цільового фонду, який здійснюється плат-никами у порядку і на умовах, визначених законодавчими актами.
Згідно з чинним законодавством об'єктами оподаткування є доходи (прибутки), додана вартість продукції (робіт, послуг), вартість продукції (робіт, послуг), майно юридичних та фізичних осіб та інші об'єкти, визначені законодавчими актами України.
Податки та інші обов'язкові платежі поділяються на загально-державні та місцеві. Стаття 14 Закону України “Про систему оподат-кування” виділяє загальнодержавні податки, до яких, зокрема, нале-жать податок на додану вартість, акцизний збір, податок на прибу-ток підприємства, податок на доходи фізичних осіб, плата за землю, збір за спеціальне використання природних ресурсів тощо. Перелік місцевих податків і зборів визначений у ст. 15 цього Закону. До них, зокрема, належать податок з реклами, комунальний податок, готель-ний збір, збір за парковку автотранспорту, ринковий збір та ін.
Ухилення від сплати податків як корисливий злочин характери-зується наявністю взаємопов'язаних ознак: а) діянням у вигляді ухилення від сплати податків; б) злочинними наслідками (спричи-нення шкоди державним інтересам у вигляді значних, великих та особливо великих збитків); в) наявністю прямого причинного зв'яз-ку між діянням і наслідками, що настали. Податкове законодавство визначає порядок і строки сплати відповідного податку. Діяннями з ухилення від сплати податків є: неподання податкових декла-рацій; приховування об'єктів оподаткування; заниження вартості об'єктів оподаткування.
Неподання податкових декларацій характеризується тим, що посадові особи суб'єкта підприємницької діяльності - фізичні осо-би у встановлений законом строк не подають до територіальних податкових адміністрацій відповідні податкові декларації та роз-рахунки, маючи на меті ухилення від сплати податків. Прихован-ня об'єктів оподаткування виражається в тому, що посадові особи суб'єкта підприємницької діяльності і фізичні особи не сплачують податки та інші неподаткові платежі, які вони відповідно до чин-ного законодавства повинні були внести до бюджету. Заниження об'єктів оподаткування характеризується частковою несплатою податків та неподаткових платежів.
На платників податків покладається відповідальність за пра-вильне обчислення, своєчасність сплати податків і дотримання законодавства про оподаткування, за порушення якого в залеж-ності від ступеня суспільної небезпеки і розміру спричинених мате-ріальних збитків передбачається адміністративна відповідальність (ст. 1641 КпАП “Ухилення від подання декларації про доходи”, ст. 1651 КпАП “Ухилення від реєстрації в органах Пенсійного фон-ду України, Фонду соціального страхування України платників обов'язкових страхових внесків та порушення порядку обчислен-ня і сплати внесків на соціальне страхування”) або кримінальна відповідальність за ст. 1482 КК.
За ухилення від сплати податків до кримінальної відповідаль-ності притягуються посадові особи суб'єктів підприємницької діяльності (підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності), на які згідно із законодавством покладено обов'язок ведення бухгалтерського обліку та складання звітів про фінансово-господарську діяльність, подання податкових декларацій та інших документів, пов'язаних з обчисленням, сплатою податків до бюд-жету (керівники підприємств, їх заступники, головні бухгалтери та виконуючі їх обов'язки). Суб'єктом злочину, що розглядається, можуть бути також фізичні особи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Розслідування злочинів у сфері господарської діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок